1. Just English Dil Okulları
    Hey! Just English Dil Okulları Mobil Web Sayfasına Hoşgeldin! Sana Hızlı ve Kolay Bir Şekilde Yardımcı Olacağız.
    Son Görülme 21:58

  2. Siz;
Just English Dil Okulları
İstanbul/Kadıköy Şubesi


Caferağa Mahallesi Neşet Ömer Sokak No:11 Kat:2 Kadıköy/İstanbul
(0216) 700 10 07
kadikoy@justenglishtr.com

Seçiminiz Kadıköy Şubesidir.
Şube Değiştir
1

Just English Dil Okulları

Şimdi Bizimle LYS-5 Kazan!/ İngilizce Kursu / LYS-5 (Lisans Yerleştirme Sınavı) Kursu

LYS-5 (Lisans Yerleştirme Sınavı) Kursu

Kurumumuzda Lys5 Kursuna Katılan Öğrenciler Bu Alanda Uzman Olan Öğretmenlerle Çalışırlar, Eğitimcilerimizin Hepsi Alanlarında Ulusal Başarılara Imza Atmıştır. Kullanılan Yayınlar Içerik Bakımından Sınav Sistemine En Uygun Ve Her Yıl Güncellenen Yayın Gruplarıdır.


Kontenjan
Durumu

İngilizce
Sınavı

Bize
Ulaşın

LYS-5 Sınavı Nedir?

Bu sınav öğrencilerin dil sınavı ile girilen bölümlerine yerleşmeleri için girdikleri osym tarafından düzenlenen ulusal bir sınavdır.

Bu sınav iki basamaklıdır, Mart ayında yapılan YGS sınavına katılan öğrenciler barajı geçmeleri durumunda Haziran ayında yapılan LYS 5 sınavına katılırlar.

LYS-5 Sınavına Kimler Katılabilir?

Liseden mezun olma durumunda olanlar ve liseden mezun olan tüm öğrenciler bu sınava girme hakkına sahiptirler. Açık öğretim liseleri ve akşam liselerinden mezun olan öğrenciler de bu sınava grime hakkına sahiptir.

LYS-5 Sınavında Nasıl Başarılı Olunur?

Mart ayında yapılan Ygs sınavında barajı geçen öğrenciler bu sayede Haziran ayında yapılacak olan 80 soruluk dil sınavına girmeyi hak kazanırlar. Bu sınavda gösterdikleri başarıya göre aldıkları puan durumuna göre üniversitelerin ilgili bölümleri için tercih yapma hakkını kazanırlar. Aldıkları puan durumuna göre farklı üniversitelerin farklı bölümlerini seçebilirler.

LYS-5 Sınavı Kaç Basamaktan ve Kaç Sorudan Oluşur?

Ygs sınavında, Türkçe testi, sosyal bilimler testi, temel matematik testi ve fen bilimleri testi yer alıyor. YGS’de Türkçe’den 40, tarihten 15, coğrafyadan 15, felsefeden 10 ve din kültürü ve ahlak bilgisi veya ilave felsefe sorularından 5, temel matematikten 40, fizikten 14, kimyadan 13, biyolojiden ise 13 soru sorulacak. Toplam 165 soru bulunmaktadır.

Bu sınavda 180 puan ve üzerinde puan alanlar LYS sınavına girmeye hak kazanırlar.180 puan almak için tüm soruların 30 tanesine doğru cevap vermek yeterlidir.

Lys 5 sınavında sorulacak olan 80 yabancı dil sorusundan ne kadar çok doğru yaparsa, öğrenci o kadar fazla puan alacağından istediği üniversitenin istediği bölümüne yerleşme şansı artacaktır.

LYS-5 Sınavı Ne Zaman Yapılır?

Ygs sınavı Mart ayında yapılır, Lys 5 sınavı ise Haziran ayı içinde yapılır. Ösym her yıl ekim ayında bu sınavların takvimini yani tam gününü ve saatini, açıklamaktadır.

LYS-5 Sınavına Hangi Seviyede Hazırlanılır?

Bu sınava liseden sonra girileceği için üniversite sınavına hazırlanan tüm öğrenciler gibi lys5 sınavı öğrencileri de 11. Sınıfta ve 12. Sınıfta bu sınava hazırlanmalılar.

Seçeceğiniz LYS-5 Kursu Neden Just English Olmalı?

Öğrencilere yabancı dil için geniş bir yayın seti ve seviye sınavları, diğer dersler için geniş bir yayın seti ve seviye sınavları verilir. Rehberlik ve uzman yönlendirmeleri sayesinde üniversiteler ve tüm bölümler hakkında yeterli bilgi edinen öğrencilerimiz haftanın her günü etüt ve soru çözme imkanına sahip olurlar.

Just English’in LYS-5 Sınavı Kursunda Başarı Oranı Nedir?

11.sınıfta ve 12. Sınıfta lys5 kursuna devam eden öğrencilerin Üniversitelerin dil sınavı ile öğrenci kabul eden bölümlerine yerleşme oranı %98 dir. Ulusal boyutta ortalama 50 bin öğrenci lys 5 sınavına girmektedir.


Kadıköy Şubesi Eğitim Kontenjan Durumu
İstanbul - Kadıköy Şubesi Eğitim Kontenjan DurumuJust English'i Seviyorum!
Öğrenci Memnuniyet Videoları Öğrenci Memnuniyet Videoları Öğrenci Memnuniyet Mektupları
Öğrenci Görüşleri

Merve Demirtaş

Ankara – Kızılay Şubesi
JustEnglish’e gelmemin sebebi, ilk olarak çok ders saatinin olmasıydı. Birçok yerde görüştüğüm halde en uygun burasının... Devamı
Öğrenci Görüşleri

Ahmet Karaca

İstanbul – Kadıköy Şubesi
JustEnglish bünyesinde yenilikçi bir eğitim anlayışıyla dil eğitimi yapılmakta ve bu beni çok etkiledi. Çalışanların ve eğitmenlerin... Devamı
Öğrenci Görüşleri

Serrin İşeri

İstanbul – Mecidiyeköy Şubesi
Hafta içi akşam grubundayım. Bu kursa gelirken hayallerime bir adım atarak başladım. Yurt dışına gidip orada eğitim görmek istiyorum. Bu yüzden... Devamı
Öğrenci Görüşleri

Emre Kadir Dede

İstanbul – Şirinevler Şubesi
Justenglish kurumların da 2 aydır eğitim almaktayım. Buraya arkadaş çevrem ve güzel öneriler doğrultusunda geldim. İlk kapıdan içeri...Devamı


Instagram Sayfamızı Takip Edin!

İstanbul - Kadıköy Şubesini Ara (0216) 700 10 07Ücretsiz Ön Bilgi FormuSeçiminiz İstanbul - Kadıköy Şubesidir.