Şimdi Bizimle YDS Kazan!

E-Yds, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) Ile Aynı Eşdeğer Olacaktır. E-Yds’ye Giren Adayların Kazanmış Oldukları Haklar, Yds’ye Giren Adayların Kazanmış Oldukları Haklarla Aynıdır.

120 Saat Eğitim
12-16 Kişilik Sınıflar
Ücretsiz Aktiviteler
  • Online Eğitim
  • Yazma Sınıfı
  • Kelime Sınıfı
  • 40 Saat Grammar+Deneme

E-Yds Eğitiminde Just English’in Farkı Nedir?

Tecrübeli ve alanında uzman eğitmenler tarafından verilen E-Yds eğitimi süresince adayın İngilizce altyapısı gelişir, sınav formatıyla ve karşılaşacağı soru tipleriyle tanışır ve zamanı en iyi şekilde kullanabilmek için bu soruları en kısa sürede nasıl çözeceğiyle ilgili pratik stratejiler öğrenir. Ayrıca kursta yapılan özgün denemeler sayesinde bu stratejileri pekiştirme ve kendindeki gelişimi gözlemleme şansı bulur.

ÖSYM Bu Yıl E-Yds Sınavı Uygulamasına Geçti. Peki Bu Sınav Sisteminin Geçtiğimiz Yıllarda Uygulanan Sınav Sisteminden Farkı Nedir? E-Yds Sınav Sisteminin Öğrencilere Ne Gibi Faydaları Olacak?

Önceki yıllarda uygulanan sınavlardan tek farkı, sınavın bilgisayar ortamında yapılmış olmasıdır. E-Yds’ye giren adaylar sınavı kazandıklarında, Yds’ye giren adayların kazanmış oldukları haklarla aynı haklara sahip olacaklar. E-Yds’nin en büyük avantajı, sınavın her ay yapılıyor olmasıdır. Böylece, yılda yalnızca iki kez Yds’ye girebilen öğrenciler, E-Yds sayesinde şanslarını daha fazla attırmış olacaklar.

Öğrenciler E-Yds Sınavına Nasıl Giriyor? E-Yds Sınavı Nerelerde Yapılıyor?

Öğrenciler, bu sınava ÖSYM’nin web sayfasından başvuruyorlar. Sınav yeri, Ankara’da bulunan ÖSYM Sınav Merkezi’dir. İlerleyen dönemlerdeki sınavları, ÖSYM’nin belirlediği diğer illerdeki uygulama merkezlerinde yapacağını düşünüyoruz.

Öğrencileriniz Arasında E-Yds'ye Katılanlar Var Mı?

Çok sınırlı kontenjan nedeniyle girmek isteyen pek çok öğrenci sınava katılamadı. Sınav öğrencilerin daha önceden bildikleri ve aşina oldukları sorulardan oluştuğu için içerik açısından beklenmedik bir durum yaşanmadı. Fakat öğrencilerimizin bize aktardıklarından, sınavda kalem kâğıt kullanmadıkları için alışık oldukları sınav sisteminden farklı olmasının soru çözmelerini etkilediğini anladık. Soru tekniklerinde öğrenciler genelde soruların altını çizmeye alışıklar, ama burada öyle bir opsiyon yoktu. Ayrıca soru dizgisi de alışılagelmiş ÖSYM soru kitapçıklarındaki soru yazım stilinden farklıydı. Soru kitapçıklarında sorular sayfada belli bir kısma yoğunlaşırken, e-YDS’de soru dizgisi sayfaya yayılmış tarzdaydı.

Olumlu yanları da vardı; öğrenciler, normal sınavda ikide bir saatine bakıp, cevaplanmayan soruları saymaya çalışırken, bu sınavda “Anlık Durum”a tıklayarak cevaplanmayan soru sayısını, kalan süreyi anında görebildiler ve “Gözden Geçir” seçeneği ile istedikleri sorular arasında geçiş yapabildiler. Önceden, E-Yds deneme sınavını uygulamadan sınava giren öğrenciler maalesef sınavda bunu gözden kaçırdıkları için başlamak istedikleri sorulara gitmek istediklerinde devamlı “sonraki soru”ya tıklayarak zaman kaybettiler ve bu diğer adaylar için de konsantrasyonlarını bozan bir sese dönüştü. Bunun için adayların sisteme aşinalık kazanması amacı ile ÖSYM’nin sitesindeki e-YDS deneme sınavını yapmalarını tavsiye ediyoruz.

2017 E-Yds Sınav Tarihleri

21 Ocak 2017
25 Şubat 2017
18 Mart 2017
29 Nisan 2017
27 Mayıs 2017
18 Haziran 2017
22 Temmuz 2017
21 Ekim 2017
25 Kasım 2017
23 Aralık 2017


Just English'i Seviyorum! Çünkü...
Yds Kursu Öğrenci Referansları
Blog Sayfamızı Ziyaret Ettiniz mi?