Şube Değiştir

Şube Değiştir
Just English Dil Okulları
İstanbul/Kadıköy Şubesi


Kadıköy İngilizce Kursu
Caferağa Mahallesi Neşet Ömer Sokak No:11 Kat:2 Kadıköy/İstanbul-TR
Kadıköy Rıhtımda Bulunan PTT Binasının Önünden Devam Ederek, Sağ Tarafta Yer Alan Migros Market ve Leman Kültür'ün Yanında Bizleri Görebilirsiniz.
 • Harita ve Kroki
  Detay Bilgisi
Hemen Tıkla-Ara!
(0216)700 10 07


Şube Özel Notu


Sınav Geçme GARANTİLİ PROFICIENCY
SON GÜN 15 EKİM!

00Gün 00Saat 00'Dk 00'sn kaldı!

Işık Üniversitesi Proficiency Sınavı

"Şimdi Bizimle Proficiency Sınavı Kazan!"
Sınav Geçme GARANTİLİ Akademik Sınav Kursları İle Başarıya Ulaş...

YABANCI DİL Seviyeni Öğren!

Her üniversite için ayrı sınıf oluşturarak o kurumun sınavına yönelik eğitim vermekteyiz. Çalışmalarınızda üniversitenizin eski sınavları referans kaynak olarak kullanılmaktadır.

Işık Üniversitesinin eğitim dili İngilizce’dir. İngilizce Hazırlık Programı (EFL) olarak önceliğimiz sizlere akademik çalışmalarınızda kullanacağınız dil becerilerini (okuma-anlama, yazma, dinleme ve konuşma) kazandırmaktır. Üniversiteye yeni başlayan her öğrenci, öncelikle İngilizce seviyesinin akademik çalışmalar için yeterli düzeyde olduğunu kanıtlamak zorundadır. Öğrenci bunu, ya Işık Üniversitesi tarafından yapılacak olan İngilizce Yeterlilik Sınavından başarılı olarak ya da dışarıdan alınacak sınavlarla (TOEFL veya IELTS) belgelemek zorundadır.

Hazırlık programına katılmayarak doğrudan bölümdeki derslere başlamak için TOEFL sınavından CBT 213 veya IBT 79 almak gerekmektedir. IELTS sınavından ise 7 ve üzeri almak yeterlidir.


 • Yeterlilik Sınavında Neler Sorulur?

  Hazırlık atlama sınavı üniversiteye yeni başlayan ve okulun verdiği sınava girmek isteyen öğrenciler için iki aşamalıdır. Her öğrenci önce Seviye Belirleme Sınavını (Placement Test) daha sonra da İngilizce Yeterlilik sınavını (Proficiency Test) alır. Seviye Belirleme Sınavının amacı öncelikle öğrencilerin İngilizce seviyesini belirlemektir. Bu sınav yaklaşık 1,5 saat sürer ve İngilizce dilbilgisi, okuma, dinleme ve yazma becerilerini ölçer. Seviye Belirleme Sınavını geçemeyen öğrenciler doğrudan hazırlık programına başlarlar ve Seviye Belirleme Sınavını geçen öğrenciler ise İngilizce Yeterlilik Sınavına girerler. Süre olarak 4,5 saat süren ve öğrencilerin İngilizce okuma, yazma ve dinleme becerilerini ölçen bir sınavdır. Sınav sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki oturumda yapılır. Sabah oturumu 3 bölümden oluşur.

  İlk bölüm 20 dakika sürer ve ikinci bölümde okunacak olan konu hakkında bir metin verilip bu metnin özeti istenir. İkinci bölümde bir okuma metni ve çoktan seçmeli sorular verilir. Bu bölümün süresi yaklaşık 1 saattir. Üçüncü bölümde dinleme becerisi ölçülür ve yaklaşık 55-60 dakika sürer. Öğrencilere önce dinleme metninde duyacakları anahtar sözcüklerin listesi verilir. Listedeki bu sözcükler, metni okuyacak öğretim görevlisi tarafından sesli okunurlar. Buradaki amaç öğrencilerin hem metni okuyacak kişinin ses tonuna ve vurgulamasına alışmalarını hem de konu ile ilgili ön bir fikir sahibi olmalarını sağlamaktır. Daha sonra, öğrencilere dinlerken not tutacakları boş kâğıtlar verilir. Okunması yaklaşık 20 dakika süren metni dinledikten sonra öğrencilere soru kâğıtları dağıtılır. Öğrencilere 25 dakika süre verilir ve tuttukları notları kullanarak çoktan seçmeli soruları cevaplamaları beklenir. Öğleden sonraki oturum 2 bölümden oluşur. İlk bölümde ikinci bir okuma metni ve çoktan seçmeli sorular verilir. Bu bölüm 1 saat sürer. İkinci bölümde ise yazma becerisi ölçülür. Öğrencilerin verilen bir konu üzerine 90 dakika içinde 4-5 paragraflık bir kompozisyon yazması beklenir.

  Çıkış sınavı (Exit exam) Ocak, Haziran ve Ağustos aylarında yapılır. Çıkış sınavı Yeterlilik Sınavına ek olarak konuşma becerisini de ölçer.

  Birinci dönemin sonunda, Ocak ayında yapılan çıkış sınavını, not ortalamaları 75 ve üzeri olan, devamsızlık sorunu olmayan Track-3 öğrencileri sınava girmeye hak kazanırlar. Devamsızlık sorunu olmayan Track-4 öğrencileri de sınava girmeye hak kazanırlar. Haziran ayında yapılan çıkış sınavını devamsızlık sorunu olmayan tüm Track-3 ve Track-4 öğrencilerinin yanı sıra dönem (Module) sınavlarının çoğunluğunu geçmiş Track-1 ve Track-2 öğrencileri alırlar.

  Haziran ayındaki çıkış sınavını geçemeyen öğrenciler, bu sınavı tekrar yaz okulunun sonunda, Ağustos ayında veya yeni öğretim yılına başlayacak olan öğrencilerle birlikte Eylül ayında alırlar. Eylül ayında yapılan sınavda da başarısız olurlarsa tekrar (repeat) öğrencisi olarak Hazırlık Programına kaldıkları yerden devam ederler.
Just English'i Seviyorum! Çünkü...
Tüm Işık Üniversitesi Proficiency Sınavı Referansları!
Öğrenci Görüşleri

Demet Yeşilkaya

İstanbul – Pendik Şubesi
Just English kurumunda elementary kurunda eğitim almaktayım. Dersimize giren öğretmenlerden memnunum. Hocamız ders... Devamı
Öğrenci Görüşleri

Yeliz Şahin

İstanbul – Şirinevler Şubesi
Elementary seviyesinden beri bu kursta eğitim gördüm. 13-14 yaşlarında başladım. Hedefim ingilizceydi, hala da öyle, dolayısıyla konuşmak... Devamı
Öğrenci Görüşleri

Hakan Cantürk

İstanbul – Şirinevler Şubesi
Just English upper-intermediate öğrencisiyim. Elementary’den beri bu kursta eğitim almaktayım. Bu süresinde eğitimimi aldığım... Devamı
Öğrenci Görüşleri

Tuğçe Özdemir

Kocaeli – İzmit Şubesi
Elementary grubunda ders görüyorum. Başlayışımızdan bu yana kurumun gerek konuşma gerek dilbilgisi öğretimi yönünden ve oldukça...Devamı

Sizleri En Yakın Just English Şubelerimize Bekliyoruz.
Tüm Işık Üniversitesi Proficiency Sınavı Şubeleri!


Hemen TIKLA-YAZ!
Whatsapp Hattı
Hemen TIKLA-ARA!
(0216)700 10 07 Kadıköy Şubesi (0216)700 10 07 Kadıköy Şubesi (0216)700 10 07 Kadıköy Şubesi


Sınav Geçme GARANTİLİ PROFICIENCY
SON GÜN 15 EKİM!

00Gün 00Saat 00'Dk 00'sn kaldı!