Just English Dil Okulları - Geleceğinle Tanışmaya Hazır mısın?
Telefon
Bilgisi
Adres
Bilgisi
Öğrenci
Yorumları
Seviyeni
Belirle
Türkiye'nin En İyi Dil Okulunda
Geleceğinle Tanışmaya Hazır mısın?

İngiltere Dil Okulları
Vade Farksız 6 Taksit İmkanı İle
Kampanyalı Fiyatları Kaçırmayın!

İsim ve Soyisim* Zorunlu Alan
Gsm Numarası* Zorunlu Alan
İlgili Şube

Bilgi Formunu Doldurarak, Yasal Uyarı/Kullanım Şartlarını Kabul Ediyorum.Doğru Yerdesin!
Çağrı MerkeziÇağrı Merkezi

İngiltere Dil Okulları

İngiltere Birleşik Krallığı Temsil Eden Dört Ülkeden Ve İngilizce Dil Eğitimi Denilince Ilk Akla Gelen Ülkelerden Biridir. Her Yıl Dünyanın Dört Bir Tarafından Gelen Binlerce Öğrenciye Ev Sahipliği Yapar.

(0850) 611 02 23

Yurtdışı ŞubesiTıkla/Ara

Yüksek standartlarda dil eğitimi sunan okulları ile tanınmış bir ülke olan İngiltere, tarihi ve kültürel zenginliği ve hareketli sosyal yaşantısıyla da dikkat çeker. Aynı zamanda müzik, sanat ve spor etkinlikleriyle de büyük ilgi toplar.

Birleşik Krallık'ta 46 üniversite, ayrıca 700'ü aşkın teknik ve ticari kolej, sanat ve öğretmen okulları gibi çeşitli yüksek eğitim kurumları vardır. İngiltere'nin en eski üniversitelerinden biri olan Cambridge Üniversitesi (University of Cambridge) kitaplığında iki milyon civarında kitap bulunmaktadır. Köklü üniversitelerden bir diğeri ise Oxford Üniversitesidir. Ayrıca 1440 yılında kurulan Eton Koleji yine İngiltere'nin uzun yıllardır eğitim veren okullardandır. İngilizlerin eğitime verdikleri önem sonucunda ülkede birçok ilim adamı yetişmiştir. Ünlü fizikçi Newton, Harvey ve Boyle, Halley, Watson, Dalton, Faraday, Boule gibi bilim adamları bu ülkede yetişmişlerdir. Bu da yurtdışında İngilizce eğitimi almak isteyen uluslararası öğrenciler için İngiltere’deki dil okullarını çekici kılmaktadır.

İngiltere’de eğitim almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği programlar: Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, Sınavlara Hazırlık Programı, Akademik İngilizce, Mesleki İngilizce, Üniversiteye Hazırlık Programlarıdır.

İngiltere'de Eğitim Almanın Faydaları

İngiltere'nin Kuzey ve güneyindeki tüm şehirlerinde birçok dil okulu bulunmaktadır ve bu dil okulları aynı zamanda bütçenize uygun dil eğitimleri vermektedir. Seyahatiniz için de çok fazla para ödemezsiniz ve ülkeye yakın olması jetlag olmanızı engeller. Bizim gibi Avrupai kültüre sahip olan İngiltere'de dil okullarını seçmeniz kültürel anlamda çok fazla zorluk çekmeyeceğiniz anlamına gelir. Avrupa'da eğitim veren okulların çoğu İngiliz İngilizcesi öğretir. Eğer okulda İngilizce eğitim aldıysanız İngiltere'de aldığınız İngilizce dersleri sizler için çok daha kolay olacaktır. En önemlisi ise, burada aldığınız eğitim, ülkenize ve okulunuza döndüğünüzde oldukça işinize yarayacaktır.

İngiltere'de yurt dışı eğitimin size katacağı bir başka özellik ise tarihi geçmişidir. İngiltere tarihi açısından oldukça zengindir ve tarihi kalıntılarını oldukça iyi korumuştur. İngiltere'de gittiğiniz müzelerde bunu kendiniz tecrübe edineceksiniz. İngiltere'de yurtdışı eğitim için alacağınız öğrenci vizenizle haftada 20 saat çalışma izniniz vardır. Avrupa’nın diğer başkentleri ile olan hızlı ulaşım bağlantıları ile de ünlüdür. Böylece sadece Londra’yı keşfetmekle kalmaz, Avrupa’nın diğer şehirlerini de keşfedebilirsiniz.

Aile Yanında Konaklama

Eğitiminiz boyunca İngiliz bir ailenin yanında kalma imkânınız bulunmaktadır. Bu aynı zamanda onların kültürünü tanıma ve bol bol İngilizce pratiği yapma imkânı demektir. Aileler okullar tarafından özenle seçilmekte ve öğrencilerin güvenliği için sürekli denetlenmektedir.

Yurtta Konaklama

Yurtta konaklama yaptığınız takdirde dünyanın dört bir yanından gelen farklı milletlerden ve farklı dillerden kendi yaşıtınız öğrenciler ile aynı ortamı paylaşma, farklı kültürleri ve dilleri tanıma şansına sahip olursunuz. Yurtlar genellikle tek kişilik, çift kişilik ya da 3-4 kişilik odalar halindedir. Ortak kullanımlı banyolar genellikle 4-5 öğrencinin kullanabileceği şekildedir ve her katta mevcuttur. Bunun dışında ensuite, yani banyo ve tuvaleti odanın içerisinde bulunan yurtlar da vardır. Yurtlarda genellikle kahvaltı ve akşam yemeği seçeneği sunulur, fakat bazı yurtlardaki ortak kullanımlı mutfaklarda basit yemekleri yapabileceğiniz bir ortam sunar.

Apartta Konaklama

Apart daireler uluslararası öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklamalardan biridir. Her apartta ortalama 2 ya da 3 oda bulunmaktadır. Bu odalar tek, çift ya da üç kişiliktir. Apart daire içerisinde ortak kullanımda banyo, tuvalet, salon ve mutfak bulunur. Öğrenciler kendi yemeklerini mutfakta kendileri yaparlar.

Stüdyo Dairede Konaklama

Bu konaklama yurt ile apart karışımı bir konaklama çeşididir. Tek bir odadan oluşur, fakat odanın içerisinde aynı zamanda mutfak, banyo ve salon bulunmaktadır. Özgürlüğüne düşkün ve aynı zamanda rahatı seven öğrenciler için ideal bir konaklama çeşididir, fakat diğer seçeneklere göre fiyatları biraz daha yüksektir.

Residence Konaklamaları

Eğitim veren kuruluşun kalitesinin yanı sıra, konaklama konforuna da dikkat eden öğrencilerin tercih ettiği konaklama şeklidir. Yurtlara, apart ve stüdyo dairelere göre daha lükstür ve fiyatları daha yüksektir. Özellikle yaz döneminde kısa süre giden öğrenciler ve iş adamları bu konaklama tipini daha çok tercih etmektedirler. Tek kişilik ve çift kişilik oda konaklamaları bulunmaktadır.

Paylaşımlı Daire

Eğitim veren kuruluşun kalitesinin yanı sıra, konaklama konforuna da dikkat eden öğrencilerin tercih ettiği konaklama şeklidir. Yurtlara, apart ve stüdyo dairelere göre daha lükstür ve fiyatları daha yüksektir. ÖzellBazı okullar yukarıdaki konaklama seçeneklerine alternatif olarak, paylaşımlı daire seçeneği de sunmaktadır. Bu konaklama türünde, birkaç kişi birlikte Avustralya'ya giden öğrenciler bir apartman dairesinde konaklarlar. Bu seçenek daha çok bütçesini düşünen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

Otel Konaklama

Yukarıda söz edilen konaklamaların hiçbirini tercih etmeyen, özellikle kısa dönem öğrenciler için tavsiye edilebilecek bir seçenektir. Daha rahat bir konaklama tercih edenler, okula yakın otellerde konaklayabilirler. Amerika'daki birçok okul bu tarz durumlarda öğrencileri için otellerden özel fiyatlar alabilmektedir.

Yaşam Masrafları

Dil eğitiminde ilk tercih edilen ülke olan İngiltere, öğrencilere binlerce okulun yanı sıra farklı şehirlerde eğitim imkânı da sunmaktadır. İngiltere’nin her bir köşesinde dil eğitimi alabilmek mümkündür. Öğrencilerin tercih ettikleri her eğitim şehrinin birbirinden farklı özellikleri ve dikkat çekici yanları bulunur.

Dil eğitimine giden öğrencilerin okul ve şehir seçerken en çok üzerinde durdukları nokta ise bütçedir. Bilindiği gibi birbirinden farklı özelliklere sahip şehirlerin yaşam maliyetleri de farklılık gösterir. Justabroad olarak İngiltere eğitim almak isteyen öğrencilerimiz için en çok tercih edilen eğitim şehirlerinin maliyetlerini araştırdık. İngiltere’nin en pahalı eğitim şehri olarak Londra öne çıkarken, Bournemouth ve Manchester yaşam masraflarının daha ekonomik olduğu şehirler arasında bulunuyor.

İngiltere'de Ulaşım

Sık yolculuk yapıyor ve paranızı tasarruf etmek istiyorsanız, buna imkân veren yardımcı olan birçok indirim kartı ve programı mevcuttur. İngiltere'de U kartlar sayesinde %30'a varan oranda indirim sağlayan otobüs ve tren kartları satın alabilirsiniz.

Yine bir Uluslararası Öğrenci Kimliği (SIC) ya da Uluslararası Gençlik Seyahat Kartı (IYTC) çıkartarak İngiltere ve diğer ülkelerde indirimlerden yararlanabilirsiniz. Bu kartların indirimleri moda, müzik, eğlence, lokantalar vb. yerlerde de geçerlidir.

Öğrencilere indirim uygulayan seyahat acenteleri, öğrenci nüfusunun yüksek olduğu her kent ve kasabada bulunur. Bu firmalar öğrenciler için ucuz uçuş sağlayan indirim kartları da çıkarmaktadır.

Hem Öğren Hem Eğlen!

Manhattan şubesinde sadece yurtdişi programlari eğitimi almakla kalmayıp aynı zamanda sosyal aktivitelerimiz ile eğlenin!

Öğrencilerimiz Neler Söyledi?

Manhattan şubesi/yurtdişi programlari eğitimi için
ortalama 5.0 puan verilmiştir.Tüm Öğrenci Yorumları

En Çok Okunanlar

Kampanyalı Fiyatları Kaçırmayın!

İsim ve Soyisim* Zorunlu Alan
Gsm Numarası* Zorunlu Alan
İlgili Şube

Bilgi Formunu Doldurarak, Yasal Uyarı/Kullanım Şartlarını Kabul Ediyorum.


YENİ FİYATLARDAN ÖNCE HEMEN KAYDOL!

SON GÜN 31 OCAK

Enflasyon ve Döviz Kurundaki Artışlardan Kaynaklı, Fiyatlarımızda Güncellemeye Gitmek Zorunlu Hale Gelmiştir. Bu Nedenle Yeni Yılda Fiyatlarımızda %25'e Varan Bir Artış Olacaktır.

Bu Yıl Sonuna Kadar Geçerli Eski Liste Fiyatlarımız İle Just English'e Kaydol, Yeni Yılda Sen de Geleceğinle Tanış.

Fiyat Artışından Etkilenmemek İçin Son Gün 31 OCAK 2022.

Detaylı Bilgi İçin Hemen Bize Ulaşın.

Whatsapp Ön Bilgi Hattı