Just English Dil Okulları - Geleceğinle Tanışmaya Hazır mısın?
Telefon
Bilgisi
Adres
Bilgisi
Öğrenci
Yorumları
Seviyeni
Belirle
Türkiye'nin En İyi Dil Okulunda
Geleceğinle Tanışmaya Hazır mısın?

Yurtdışı Yaz Okulları
Vade Farksız 6 Taksit İmkanı İle
Kampanyalı Fiyatları Kaçırmayın!

İsim ve Soyisim* Zorunlu Alan
Gsm Numarası* Zorunlu Alan
İlgili Şube

Bilgi Formunu Doldurarak, Yasal Uyarı/Kullanım Şartlarını Kabul Ediyorum.Doğru Yerdesin!
Çağrı MerkeziÇağrı Merkezi

Yurtdışı Yaz Okulları

Özellikle 7-17 Yaş Arası Gençler Için Hazırlanmış Genellikle. Haziran Ve Eylül Ayları Arasında 2 Ile 12 Hafta Olarak Tasarlanan Paket Programlardır.

(0850) 611 02 23

Yurtdışı ŞubesiTıkla/Ara

Yaz okulları, yaz kampları, macera kampları gibi farklı isimlerle karşınıza çıkabilecek olan bu programlar, gençlerin yabancı dili etkili bir şekilde öğrenebileceği ortamlar sunar. Belirli yaş aralıklarına göre programlanmış gruplarda her seviyede öğrenci için uygun bir kurs bulmak mümkündür.

Öğrenciler programa grup ya da bireysel olarak katılabilirler. Bireysel olarak katılan öğrenciler de bir gruba dâhil edileceği için asla yalnız kalmaz ve mutlaka denetim altında olan gruplardan kendisine en uygun olana dâhil edilirler. Aile bireyleri ile birlikte katılmak isteyen öğrenciler için de Aile Programları mevcuttur. Bu tür programlarda anne ya da babalar tatil yaparken gençler de dil eğitimi alabilirler. Diledikleri takdirde aile bireylerinin de genel İngilizce kurslarına katılmaları mümkündür.

Genellikle 15-20 derslik standart programlara ya da 28-30 derslik yoğun programlara yer veren tüm kurs programlarında, aynı zamanda öğrencinin bedensel ve zihinsel gelişimine katkı sağlayacak çeşitli gezilere, yarışmalara, kültürel ve sportif etkinliklere de yer verilir. Tercih ettiklere şehre göre Cambridge, Oxford, Paris, New York gibi şehirlerin en popüler merkezlerini ziyaret edebilir ya da Brighton, Bournemouth, Eastbourne, St Julian’s gibi tatil beldelerinde eğlenerek vakit geçirebilirler. Yaz okullarında öğrenciler için gün başladığında alınan dersler dışında öğleden sonra voleybol, futbol, basketbol, hentbol, yüzme, tenis, dağcılık, kano, at biniciliği; akşam saatlerinde de sinema, tiyatro, konser, kıyafet balosu ve karaoke geceleri gibi çeşitli etkinlikler sunulur.

Neden Yurtdışı Yaz Okulu?

Yabancı dil öğrenme ve etkin bir şekilde kullanabilmenin tek yolu dil eğitimi almaktır. Dil öğrenme yetisi çocuk yaşlarda daha kuvvetlidir. Erken yaşta başlanılan eğitimle insan birkaç dil öğrenebilir ve daha sonraki hayatında bu dilleri aktif olarak kullanabilir. Gençlerin, bir dili günlük hayatına adapte ederek pratiklerini geliştirmenin en iyi yolu ise eğitimin ve tatilin bir arada sunulduğu yaz okulları ve yaz kamplarıdır.

Yurtdışı Yaz Okulu Okul Seçimi

Gidilecek yaz okulu tercihini etkileyen en önemli etkenler; öğrencinin yaş grubu, geliştirilmek istenen dil, ayrılan bütçe, gidilmek istenen ülke/şehir ve katılım gösterilecek tarih aralığıdır. Öğrencinin programdan en üst düzeyde verim alabilmesi için Just English olarak öncelikle, ailenin de dâhil olduğu bir süreçte, öğrenciyi tanıyıp, istekleri, ilgi alanları ve beklentilerini değerlendirip, kolayca uyum sağlayabileceği okullara yönlendirmeyi gerçekleştirmekteyiz.

Dünyanın birçok bölgesinde dil kursu alabileceğiniz okullar genellikle ülkelerin en gözde şehir merkezlerinde, deniz kıyılarında ve hatta dünyaca ünlü üniversitelerin kampusunda konumlanmıştır. Yaz tatilinizi istediğiniz bir ülkede, o ülkenin yerel insanlarını tanıyarak ve meşhur tarihi yapılarını gezerek ya da deniz kıyısında tatil yaparak geçirebilirsiniz. Aynı zamanda tercih ettiğiniz o büyülü ülkede, tatil eşliğinde eğitim almanın tadını çıkarabilirsiniz.

Tüm okulların program süresi boyunca takip edeceği etkinlik takvimi belli olduğu için, öğrencinin özel ilgi alanlarına göre özellikle katılmak istediği etkinliklere uygun programları tercih etmekteyiz. Örneğin sportif faaliyetlerin yoğun olduğu bir okul, sene içerisinde düzenli olarak spor müsabakalarına katılan bir öğrencinin tercihi olabiliyor. Yüzmeyi çok seven bir öğrenci içinse, tesisleri içerisinde havuza sahip bir okul tercihi etkileyebiliyor.

Okul seçimi ve kayıt sürecinin en sağlıklı şekilde işlemesi için, program kaydının erkenden gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Kontenjanların erken dolma ihtimali ve vize süreçlerinde yaşanabilen gecikmelerden dolayı en az 3 ay öncesinden işlemlere başlamayı tavsiye etmekteyiz.

Yurtdışı Yaz Okulu Konaklama

Yaz okullarında konaklamalar genellikle aile yanında ya da yurtta konaklama şeklindedir. Öğrenciler kendilerine sunulacak bu alternatiflerden istediklerini seçebilirler.

Aile yanında konaklamayı tercih eden öğrenciler okulların büyük bir özenle seçmiş olduğu ailelerin evlerinde tek kişilik ya da iki kişilik odalarda; yurtta konaklamayı tercih edenler öğrenciler ise, 2,3 ya da 4 kişilik paylaşımlı büyük odalarda kalırlar. Öğrencilerin dil gelişimlerini hızlandırmak ve kültürel etkileşimi artırmak amacıyla farklı milletlerden öğrencilerin aynı odalara yerleştirilmesine dikkat edilir.

Yurt konaklamalarında farklı uluslardan birçok öğrenci bir araya gelerek eğlenceli ortamlar oluştururlar; böylece değişik kültürlerden birçok arkadaş edinebilir, değişik kültürleri ve dilleri tanıma imkânına sahip olurlar.

Aile Yanında Konaklama

Aile yanı konaklamanın en büyük avantajı, konaklanan aileyle yoğun halde temas halinde olunması ve yerel kültürü daha yakından tanıma fırsatının bulunmasıdır. Aynı evde en fazla 2 öğrenci olabileceği için yemek, temizlik gibi ihtiyaçların karşılanması da kolaylaşır. Bu avantajlarının yanında bazı dezavantajlar da ortaya çıkabilmektedir. Özellikle küçük yaş gruplarında, misafir olunan aileye adapte olamama, yemekleri beğenmeme, ev düzeni ve ailenin adetlerini yadsıma gibi sorunlarla sık karşılaşılır. Eve dönüş saatleri de kampta gerçekleşen bazı sosyal aktivitelere katılımı kısıtlayabildiği için, öğrencilerde mahrum kalmışlık duygusu yaratabilir. Ancak, 14-17 yaş grup gençler için aile yanında konaklama büyük bir avantaja dönüştürülebilir. Özenle seçilmiş ailelere uyum sağlayarak onlarla yakından iletişim kurabilir, hatta bazen aile bireyleriyle birlikte farklı etkinliklere katılma şansını yakalar. Bu tür konaklamalarda aileler, okullar tarafından özenle ve özel olarak seçilir. Bu kişiler, çocuk ve gençlere ilgili, aldıkları sorumluluğun farkında, farklı kültürlere saygılı ve hoşgörülülerdir.

Yurtta Konaklama

Yaz okullarında en çok tercih edilen konaklama alternatifi olan yurtların avantajları, aile yanı konaklamaya göre oldukça fazladır. Yurtların en önemli üstünlüğü, öğrencileri birçok farklı milletten olan yaşıtlarıyla daha fazla vakit geçirebilme imkânı sunmasıdır. Öğrencilerin ihtiyaçlarına göre dizayn edilmiş olmalarından kaynaklı olarak da spor sahalarından sağlık hizmetlerine kadar birçok imkânı ve tesisi bünyelerinde barındırmaktadırlar. Böylelikle öğrenciler yüksek konforun yanında daha fazla sosyalleşme ve dil pratiği yapma imkânı bulmaktadırlar.

Yurtlar yüksek sayıda öğrenciye aynı anda hizmet verdiği için, hem hizmet kalitesi hem de çeşitlilik açısından aile yanı konaklamaya göre büyük üstünlüğe sahiptir. Özellikle yemek çeşitliliği sayesinde beslenme konusunda büyük kolaylık sağlar.

Gözetmenler, her bir öğrenci ile özel olarak ilgilenmek zorundadır. Bu nedenle zaman konusunda ufak tefek aksaklıklar ve gecikmeler yaşanabilmektedir. Aynı zamanda çok sayıda yaşıtıyla bir arada kalan öğrencinin uyku ve yemek saatlerini aksatması da olağan durumlar arasında yer alır. Fakat genel olarak ele alındığında yaz okullarının amacına en uygun konaklama alternatifinin yurtlar olduğunu söylememiz mümkündür.

Yurtdışı Yaz Okulu Ulaşım Seçenekleri

Yaş grubunu dikkate aldığımızda yurtdışı uçuşu ve havaalanında karşılama büyük önem arz eder. Bu hassas konunun en sağlıklı şekilde çözüme ulaşması için, uçuş seçiminden havaalanı transferine kadar öğrencilerimizin yanında yer almaktayız.

Çeşitli nedenlerde uçuş değişiklikleri gerçekleşen aktarmalarda yetişkinlerin bile sorun yaşadığını göze alarak, ilk adım olan uçuş tercihini direkt uçuşlardan yana kullanmaktayız. Böylece, uçuş aktarmalarında yaşanabilecek sorunların önünü baştan kesmiş bulunmaktayız. Öğrenci gideceği havaalanına vardığında, henüz terminalden çıkarken okul yetkilileri tarafından karşılanarak özel araçla konaklayacağı yere götürülmektedir. Grup halinde gidecek katılımcılar için yeterli büyüklükte araçlar ayarlanıp grubun bütünlüğü korunmaktadır. Kurs bitiminde ise öğrencilerin yine aynı şekilde havaalanına götürülerek uçuşlarındaki yerlerini güvenle almaları sağlanmaktadır.

Hem Öğren Hem Eğlen!

Manhattan şubesinde sadece yurtdişi programlari eğitimi almakla kalmayıp aynı zamanda sosyal aktivitelerimiz ile eğlenin!

Öğrencilerimiz Neler Söyledi?

Manhattan şubesi/yurtdişi programlari eğitimi için
ortalama 5.0 puan verilmiştir.Tüm Öğrenci Yorumları

En Çok Okunanlar

Kampanyalı Fiyatları Kaçırmayın!

İsim ve Soyisim* Zorunlu Alan
Gsm Numarası* Zorunlu Alan
İlgili Şube

Bilgi Formunu Doldurarak, Yasal Uyarı/Kullanım Şartlarını Kabul Ediyorum.


YENİ FİYATLARDAN ÖNCE HEMEN KAYDOL!

SON GÜN 31 OCAK

Enflasyon ve Döviz Kurundaki Artışlardan Kaynaklı, Fiyatlarımızda Güncellemeye Gitmek Zorunlu Hale Gelmiştir. Bu Nedenle Yeni Yılda Fiyatlarımızda %25'e Varan Bir Artış Olacaktır.

Bu Yıl Sonuna Kadar Geçerli Eski Liste Fiyatlarımız İle Just English'e Kaydol, Yeni Yılda Sen de Geleceğinle Tanış.

Fiyat Artışından Etkilenmemek İçin Son Gün 31 OCAK 2022.

Detaylı Bilgi İçin Hemen Bize Ulaşın.

Whatsapp Ön Bilgi Hattı