Ön Bilgi Formu
ÜCRETSİZ EĞİTİM!Konuşma Garantili EĞİTİM Eğitimi!

Bilgi Formunu Doldurarak, Yasal Uyarı/Kullanım Şartlarını Kabul Ediyorum.

Amerika’da Öğrenci Değişim Programına Katılanlara, 4 Aylık Yaz Tatili Sürecinde Amerika’da Çalışma Hakkı Veren Vize Türüdür. Work & Travel Programına Katılan Öğrenciler J-1 Vizesi Ile Çalışma Sürelerini Tamamladıktan Sonra Da Isteğe Bağlı Olarak 1 Ay Seyahat Edebilme Imkânına Sahiptir.J-1 vizesine başvurmadan önce sponsor tarafından gönderilen DS-2019 formu (Uygunluk Sertifikası) doldurulmalıdır. Work & Travel programına kayıt yaptıran öğrencinin, DS-2019 formu geldikten sonra ya da öncesinde vize randevusu Justabroad tarafından alınır. Vize randevusu gruplar halinde alınmakta ve gruplar halinde konsolosluğa gidilebilmektedir. Randevu tarihinde konsoloslukta hazır olarak bekleyen öğrenci, sırası geldiğinde vize görevlisi ile yüz yüze İngilizce mülakatına girer.

Mülakat denilince İngilizce gramer sınavı yapılacağı anlaşılmamalıdır. Sorulacak sorular gramer değil, daha çok bilgi verici sorular olacaktır. Annenizin veya babanızın ne iş yaptığı veya Amerika’da bir tanıdığınız olup olmadığı gibi bu sorular sorulabilir. Önemli olan rahat davranmak ve dürüst olmaktır. Konsolosluğa gidecek öğrencinin randevu tarihinden önce Justabroad’a sunması gereken evraklar listesi aşağıda verilmiştir:


Work And Travel J1 Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Pasaport

En az 1 yıllık olmadır ve devam edeceğiniz program boyunca geçerlilik süresi dolmamalıdır. Eğer önceden almış olduğunuz vizeler varsa eski pasaportlarınızı da götürebilirsiniz. Yeşil pasaport bu program için geçerli değildir.


Yıllardır Ödüle Doymuyoruz!
Eğitim ve Hizmet Kalitesi Tescillenmiş İlk Dil OkuluVize Başvuru Formu

Göçmen olmayan vize başvuru formu DS-160 olarak adlandırılır. Bu form ABD konsolosluğu web sayfasının (https://ceac.state.gov/genniv/default.aspx) adresinden doldurulup yazdırılmalıdır. DS-160 formunun sonunda “Application Prepared By” sorusundaki “Name” bölümüne “JUSTABROAD”; “Relationship to Applicant” kısmına ise “AGENT” yazmalısınız. (Bu bölüme yazacaklarınız konsolosluğun hangi acente aracılığı ile orada olduğunuzu bilmesi için gereklidir.)


Fotoğraf

Arkası beyaz fon olan 1 adet vesikalık fotoğrafı DS-156 formunun fotoğraf bölümüne yapıştırabilirsiniz. Fotoğrafın boyutları 5 x 5 cm (2 x 2 inches) olmalıdır. Çenenin altından başa kadar olan kısım (saçlar da dâhil) 2,5 cm ile 3,5 cm arasında olmalıdır. Kulaklar gözükecek şekilde fotoğraf çekilmelidir. DS-2019 Formu Sponsor firma tarafından adınıza düzenlenir ve Justabroadtarafından verilecektir.


SEVIS Ödendi Belgesi

Ödemiş olduğunuz 35 USD’lik SEVIS ücretinin ödendiğini gösteren bu belge Justabroad tarafından verilecektir.


Vize Ücreti

Raflara mal dizme, depodan mal getirme gibi işlerde çalışılır. İngilizcesi yeterli olanlar için kasiyer pozisyonuna geçmek de mümkün olabilmektedir. Çalışma saatleri diğer işlere göre daha esnek olduğu için ikinci bir iş bulmak isteyenler için idealdir.


Eğitim Belgeleri

Okulunuzdan alacağınız orijinal öğrenci belgesi ve transcriptinizin yanı sıra öğretmenlerinizden alabileceğiniz referans mektubu veya mektupları. Türkiye’de herhangi bir dil kursuna devam ettiyseniz bunu belgeleyen bir sertifika, diploma, katılım belgesini evraklarınıza eklemeniz de faydalı olacaktır.

(!) (Transkript kapalı zarf içersinde olmalı ve veren makam tarafından zarfın üzeri mühür ve imzalanmış olarak alınmalıdır. Aynı zamanda son sınıf öğrencileri bir sonraki sömestr ya da eğitim yılında eğitime devam edeceklerini ispatlayacak belgeleri okullarından temin etmek durumundadırlar.)


Just English'i Seviyorum! Çünkü...
Yurtdışı Eğitim Programları Öğrenci Referansları


J1 Vizesi Hakkında En Çok Sorulan SorularÖN BİLGİ FORMUKonuşma Garantili EĞİTİM Eğitimi!

Bilgi Formunu Doldurarak, Yasal Uyarı/Kullanım Şartlarını Kabul Ediyorum.

YENİ FİYATLARDAN ÖNCE HEMEN KAYDOL!

SON GÜN 31 OCAK

Enflasyon ve Döviz Kurundaki Artışlardan Kaynaklı, Fiyatlarımızda Güncellemeye Gitmek Zorunlu Hale Gelmiştir. Bu Nedenle Yeni Yılda Fiyatlarımızda %25'e Varan Bir Artış Olacaktır.

Bu Yıl Sonuna Kadar Geçerli Eski Liste Fiyatlarımız İle Just English'e Kaydol, Yeni Yılda Sen de Geleceğinle Tanış.

Fiyat Artışından Etkilenmemek İçin Son Gün 31 OCAK 2022.

Detaylı Bilgi İçin Hemen Bize Ulaşın.

Whatsapp Ön Bilgi Hattı