Şimdi Bizimle Work And Travel Zamanı!
Social Security Nedir?

Yurtdışı Bilgi Hattı (0850) 226 62 22

Hemen ÜCRETSİZ Ön Bilgi Al! Facebook Mesajı Gönder!

Amerika’da Yasal Olarak Çalışmak Için Sosyal Güvenlik Numarasının Mutlaka Çıkartılması Gereklidir. Bu Numara Olmadan Işe Başlayabilir, Ancak Işverenden Para Alma Konusunda Sıkıntı Yaşayabilirsiniz.


Bu numara, hükümet tarafından, vergi ödemelerini takip etmek için kullanılır. Aynı zamanda kimlik işlevi de görür. Sosyal güvenlik numarası oryantasyon sırasında sponsor firma aracılığı ile başvuruda bulunularak alınabilir, fakat işlemlerin daha kısa sürmesini istiyorsanız, o bölgenin SSN (Social Security Number) ofisine müracaat edebilirsiniz.

SSN başvuru formunu doldururken verilen adrese birkaç hafta içinde SSN bilgileriniz ulaşır. Kimi zaman yoğunluktan dolayı gecikmeler olabilir, bu yüzden düzenli araklıklarla ofise gidilerek veya telefonla durumun takibi yapılmalıdır. SSN işlemleri ile ilgili konular program öncesi yapılacak oryantasyonlarda ayrıntılı olarak ele alınacaktır. SSN için başvururken Sosyal Güvenlik kartınızın gönderileceği bir adres belirtmeniz gerekir. Kartınız müracaatınızdan itibaren en geç 15-30 gün içerisinde gönderilecektir.


SSN başvurusu sırasında sizden aşağıdaki belgeler ve ikişer adet fotokopileri istenecektir:

Pasaportunuz
DS 2019 formu
I-94 kartınız
DS-2019 sponsorunuz tarafından yazılmış bir açıklama mektubu.

Ayrıca, yanınızda ekstra bir kimlik ve iki adet vesikalık fotoğraf bulundurmayı ihmal etmeyiniz.


Just English'i Seviyorum! Çünkü...
Toefl Kursu Öğrenci Referansları