Ön Bilgi Formu
ÜCRETSİZ EĞİTİM!Konuşma Garantili EĞİTİM Eğitimi!

Bilgi Formunu Doldurarak, Yasal Uyarı/Kullanım Şartlarını Kabul Ediyorum.

İspanyolca Hemen Hemen Her Kıtada Konuşulduğu Için Büyük Bir Öneme Sahiptir Ve Bu Nedenle Öğrendiğiniz Dili Pratik Yapma Ve Geliştirme Şansını Birçok Yerde Bulabilirsiniz.İspanyolca dil eğitiminizi, Franco'nun Madrid'i, Gaudi'nin Barcelona'sı, Endülüs'ün yıldızları; Malaga ve Mallorca’daki heyecan verici bir tatil ile birleştirebilirsiniz. Güzel hava koşulları, hareketli sosyal hayatı, mükemmel mutfağı, samimi ve arkadaş canlısı halkı, zengin tarihi ve kültürü, yemyeşil dağlarından Akdeniz'e uzanan doğasıyla İspanya’yı keşfedin. Burada ülkenin antik dünyası ile modern çağı arasındaki mükemmel dengeyi nasıl kurduğuna hayran kalmamanız mümkün değil.

Gothic ve Renaissance katedralleri bir yanda, diğer tarafta modern mimari eserleri ve öte yanda Roman ve Moorish şehirlerinden kalan zarif ve hoş tarihi kalıntıları bir arada görebilirsiniz. Flamenko dans ve şarkılarıyla Çingene sanatının çağdaş müzik ve modern diskolarla tamamlandığına şahitlik edebilirsiniz.


Yıllardır Ödüle Doymuyoruz!
Eğitim ve Hizmet Kalitesi Tescillenmiş İlk Dil Okuluİspanya'da Eğitim Almanın Faydaları

İspanyolca, dünyada en çok konuşulan üçüncü dildir. Dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerin katkısıyla İspanya bir eğitim ve kültür merkezi haline gelmiştir. Genel olarak 45 milyon nüfuslu olmasına rağmen yabancı öğrenci ve turistlerle beraber 60 milyon nüfusa ulaşan İspanya, ekonomik açısından en büyük beşinci ülkedir. 1986 yılındaki Avrupa Birliği üyeliği ile eş zamanlı gelişen ekonomi ve yükselen yaşam standartları eğitime de yansımış, böylece İngilizce programları ile yabancı öğrenciler için de tercih edilebilir hale gelmiştir.

Günümüzde İspanyolca, 21 ülkenin resmi dilidir ve 450 milyondan fazla insan İspanyolca konuşmaktadır. Dünya çapında en çok konuşulan üçüncü dildir. İspanya, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerle beraber bir eğitim ve kültür merkezi halini gelmiştir. Yüksek kalitede eğitimi ve uluslararası geçerliliği olan diplomaları yabancı öğrencilerin aldığı eğitimden memnun kalmasına neden olmaktadır.

İspanya'da yabancı öğrenciler tarafından ilgi gören yüksek öğrenim kurumlarından sonra dil okulları gelmektedir. İspanyolcayı gidip yerinde öğrenmek en az orada üniversite eğitimi almak kadar değerlidir.


Aile Yanında Konaklama

Eğitiminiz boyunca İspanyalı bir ailenin yanında kalma imkânınız bulunmaktadır. Bu aynı zamanda onların kültürünü tanıma ve bol bol İngilizce pratiği yapma imkânı demektir. Aileler okullar tarafından özenle seçilmekte ve öğrencilerin güvenliği için sürekli denetlenmektedir.


Yurtta Konaklama

Yurtta konaklama yaptığınız takdirde dünyanın dört bir yanından gelen farklı milletlerden ve farklı dillerden kendi yaşıtınız öğrenciler ile aynı ortamı paylaşma, farklı kültürleri ve dilleri tanıma şansına sahip olursunuz. Yurtlar genellikle tek kişilik, çift kişilik ya da 3-4 kişilik odalar halindedir. Ortak kullanımlı banyolar genellikle 4-5 öğrencinin kullanabileceği şekildedir ve her katta mevcuttur. Bunun dışında ensuite, yani banyo ve tuvaleti odanın içerisinde bulunan yurtlar da vardır. Yurtlarda genellikle kahvaltı ve akşam yemeği seçeneği sunulur, fakat bazı yurtlardaki ortak kullanımlı mutfaklarda basit yemekleri yapabileceğiniz bir ortam sunar.


Apartta Konaklama

Apart daireler uluslararası öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklamalardan biridir. Her apartta ortalama 2 ya da 3 oda bulunmaktadır. Bu odalar tek, çift ya da üç kişiliktir. Apart daire içerisinde ortak kullanımda banyo, tuvalet, salon ve mutfak bulunur. Öğrenciler kendi yemeklerini mutfakta kendileri yaparlar.


Stüdyo Dairede Konaklama

Bu konaklama yurt ile apart karışımı bir konaklama çeşididir. Tek bir odadan oluşur, fakat odanın içerisinde aynı zamanda mutfak, banyo ve salon bulunmaktadır. Özgürlüğüne düşkün ve aynı zamanda rahatı seven öğrenciler için ideal bir konaklama çeşididir, fakat diğer seçeneklere göre fiyatları biraz daha yüksektir.


Residence Konaklamaları

Eğitim veren kuruluşun kalitesinin yanı sıra, konaklama konforuna da dikkat eden öğrencilerin tercih ettiği konaklama şeklidir. Yurtlara, apart ve stüdyo dairelere göre daha lükstür ve fiyatları daha yüksektir. Özellikle yaz döneminde kısa süre giden öğrenciler ve iş adamları bu konaklama tipini daha çok tercih etmektedirler. Tek kişilik ve çift kişilik oda konaklamaları bulunmaktadır.


Paylaşımlı Daire

Bazı okullar yukarıdaki konaklama seçeneklerine alternatif olarak, paylaşımlı daire seçeneği de sunmaktadır. Bu konaklama türünde, birkaç kişi birlikte Avustralya'ya giden öğrenciler bir apartman dairesinde konaklarlar. Bu seçenek daha çok bütçesini düşünen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.


Otel Konaklama

Yukarıda söz edilen konaklamaların hiçbirini tercih etmeyen, özellikle kısa dönem öğrenciler için tavsiye edilebilecek bir seçenektir. Daha rahat bir konaklama tercih edenler, okula yakın otellerde konaklayabilirler. Amerika'daki birçok okul bu tarz durumlarda öğrencileri için otellerden özel fiyatlar alabilmektedir.


İspanya'da Yaşam Giderleri

İspanya zengin kültürü ve Akdeniz iklimi ile Avrupa’nın en yaşanası ülkeleri arasında yer almaktadır. İspanya, mimariden müziğe, edebiyattan tarihi mekânlarına kadar oldukça dikkat çekici ve yaşamak için ideal bir ülkedir. Ancak öğrenci adaylarının en çok merak ettiği konular yaşam masrafları ve konaklama ile ilgilidir. Öğrenciler kayıtlı oldukları okulların yurtlarında ve aile yanında konaklayabilecekleri gibi bulundukları şehir içinde ev ya da oda kiralayabilirler. Oda kiralamak fiyat açısından en uygun konaklama alternatiflerinden biridir. Barcelona, Madrid, Sevilla, Valencia gibi büyük şehirlerde oda kiraları biraz daha yüksektir. Bu şehirlerde aylık €200 - €400’e oda kiralanabilir. Daha küçük şehirlerde ise aylık ortalama €125’e oda kiralamak mümkündür. Oda kiralarına elektrik, ısınma, su vb. küçük masraflar eklenebilir. Ek masraflara birkaç örnek vermek gerekirse: elektrik faturası aylık €40, telefon faturası aylık €25, aylık yemek masrafları €175 - €200, restoranda bir öğün yemek €12, spor kulübüne üyelik aylık €30 - €50, sinema bileti €6,saç kesimi €12 vb. İspanya’da hüküm süren Akdeniz kültürü Türk öğrencilere yabancı gelmemekte ve öğrenciler İspanya’da geçirdikleri süreyi genellikle iyi anılarla hatırlamaktadır.

İspanya’ya öğrenci vizesi ile giden öğrencilerin çalışma izni yoktur. Bu nedenle, öğrencilerin İspanya yolculukları öncesi eğitim ve yaşam masraflarını karşılayacak kadar birikimlerinin hazır olması gerekmektedir.


Just English'i Seviyorum! Çünkü...
Yurtdışı Eğitim Programları Öğrenci Referansları


ÖN BİLGİ FORMUKonuşma Garantili EĞİTİM Eğitimi!

Bilgi Formunu Doldurarak, Yasal Uyarı/Kullanım Şartlarını Kabul Ediyorum.

YENİ FİYATLARDAN ÖNCE HEMEN KAYDOL!

SON GÜN 31 OCAK

Enflasyon ve Döviz Kurundaki Artışlardan Kaynaklı, Fiyatlarımızda Güncellemeye Gitmek Zorunlu Hale Gelmiştir. Bu Nedenle Yeni Yılda Fiyatlarımızda %25'e Varan Bir Artış Olacaktır.

Bu Yıl Sonuna Kadar Geçerli Eski Liste Fiyatlarımız İle Just English'e Kaydol, Yeni Yılda Sen de Geleceğinle Tanış.

Fiyat Artışından Etkilenmemek İçin Son Gün 31 OCAK 2022.

Detaylı Bilgi İçin Hemen Bize Ulaşın.

Whatsapp Ön Bilgi Hattı