Ön Bilgi Formu
ÜCRETSİZ EĞİTİM!Konuşma Garantili EĞİTİM Eğitimi!

Bilgi Formunu Doldurarak, Yasal Uyarı/Kullanım Şartlarını Kabul Ediyorum.

Yurt Dışında İngilizce Dil Eğitimi Denince Ilk Akla Gelen Ülkelerden Biri De Kanada’dır. Kanadalıların Eğitime Verdiği Önem Ülkedeki Eğitim Standartlarının Yüksek Olmasında Da Etkili Olmuştur.Eğitimde elde edilen bir başarı aynı zamanda ticari, akademik ve kamusal alanlarda da oldukça etkilidir. Bu nedenle Kanada, öğrencilere, onları eğitime teşvik eden birçok ortam sunar. Bilgisayar ve bilişim teknolojilerinde uluslararası lider konumunda olan Kanada, her yıl dünyanın dört bir yanından gelen uluslararası öğrencilere ev sahipliği yapar.

1994 yılından beri BM ve EUI tarafından dünyada yaşanılacak en iyi on ülkeden biri olarak seçilen Kanada, özellikle yaygın eğitim olanakları nedeniyle büyük ilgi görmektedir. Ayrıca, ortalama yaşam süresinin uzunluğu, düşük suç ve şiddet oranı gibi nedenlerle yaşanabilirlik açısından en üst sıralarda yer alır. Vancouver, Toronto ve Montreal şehirlerinin güvenli ve çekici yaşam tarzı uluslararası öğrenciler için tercih sebebi olmaktadır.

Yüksek hayat standartları ile birlikte sahip olduğu doğa güzellikleri Kanada’yı daha da cazip hale getirmektedir. Çok kültürlü ve çok dilli yapısı Kanada’da dil eğitimi tercih eden öğrencilere farklı bir deneyim edinme imkânı sunar. Dil okullarındaki eğitimin yanı sıra gezi ve etkinlikler sayesinde hem Kanada’yı gezerek keşfeder hem de İngilizce pratiğinizi geliştirebilirsiniz.

Kanada’ya giden öğrencilerimizin en çok tercih ettikleri programlar; Genel İngilizce, İş İngilizcesi, Akademik İngilizce, Çalış ve Oku Programı, Üniversite Hazırlık Yılı (Foundation) Programları, TOEFL – IELTS hazırlık kurslarıdır.


Yıllardır Ödüle Doymuyoruz!
Eğitim ve Hizmet Kalitesi Tescillenmiş İlk Dil OkuluKanada'da Eğitim Almanın Faydaları

Kanada, eğitimde tercih edilen okullar açısından ilk sıralarda yer alır. v Kanada eğitim sisteminde kişi başına ayrılan harcama diğer G-8 ülkelerinin ayırdığından daha fazla olduğu gibi, Kanada OECD ülkeleri içindeki ilk üçte yer almaktadır. Kanada üniversitelerinden alınan diplomaların dünya çapında tanınmasına bağlı olarak Kanada üniversitelerinden mezun olan yabancı öğrenciler başarılı ve saygın bir kariyere sahip olurlar.


Dünya Sıralamasında Birinci

Kanada, 1994 yılından bu yana BM ve EUI tarafından dünyada yaşanılacak en iyi on ülkeden biri seçilmektedir. BM anketinde Kanada özellikle yaygın eğitim olanakları, ortalama yaşam süresinin uzunluğu (evrensel sağlık bakım sistemi nedeniyle), düşük suç ve şiddet oranı gibi nedenlerle ilk sırada yer alır. Buna ek olarak, Vancouver, Toronto ve Montreal şehirleri güvenli ve temiz olmaları, kültürel aktiviteleri ve çekici yaşam tarzları sayesinde dünya sıralamasında yaşanılacak ve çalışılacak en iyi şehirler arasında yer almaktadır.


Ekonomik Fiyatlarla Kanada'da Eğitim

Kanada’da okumak için gereken ücretler oldukça ekonomiktir. Yabancı bir öğrenci için Fen Edebiyat programlarının bir öğretim yılı (8 ay) için maliyeti 7.100 Kanada Dolarıdır. (4.765 US) Buna rağmen okul ücretleri kurumdan kuruma farklılık gösterebilir.


Yüksek Yaşam Standartları

Kanada dünyada en yüksek yaşam standartlarına sahip ülkelerden biridir. Kanadalıların %70'inden çoğu kendi mülklerine, otomobil buzdolabı, çamaşır makinesi, televizyon, telefon ve radyo gibi dayanıklı tüketim mallarına sahiptir.

Kanada’da basın, eğlence ve sanatsal aktiviteler oldukça gelişmiştir. Kanadalılar 1.000'den fazla AM ve FM radyo istasyonu ile dinleyici ve izleyicileri eğitmek, eğlendirmek amacıyla hizmet veren 719 televizyon istasyonunu içeren gelişmiş ve dünya çapındaki kapsamlı yayın sistemi ile gurur duymaktadır.


Konuksever Ortam

Kanada kültürel çeşitliliği teşvik eden gelenek ve politikalara sahip bir göçmen ülkesidir. Kanada’da dünyadaki etnik grupların hemen hemen tamamı vardır. Bunun sonucunda, Kanada’da spesifik kültürlerle özdeşleşmiş etnik mutfakları ve eğlenceli aktiviteleri bulmak mümkündür. Kanada'da kulüplere ve etnik altyapıların çeşitliliğini temsil eden derneklere kolayca ulaşılabilir. Okullarda yabancı öğrencilerin danışmanları öğrencilere bu tarz gruplarla iletişime geçebilmek konusunda yardımcı olmaktadır.

Tüm büyük şehir merkezlerinde çok çeşitli alışveriş alanları, restaurantlar, tiyatrolar, sanat galerileri ve müzeler bulunmaktadır. Kanada'daki şehirlerde genel kullanıma açık çok sayıda parklar, bahçeler ve plajlar olduğu kadar kusursuz spor ve aktivite alanları da bulunmaktadır.


Doğal Güzellikler

Kanadalılar doğal çevrelerine büyük önem verirler. Kanada’da her eyalet ve bölgeye yerleşmiş toplam 42 adet doğal park ve doğal park rezervleri bulunmaktadır. Her eyalet ve bölgede, eyalet parkları, kır alanları, ekolojik ve doğal rezerv olarak ayrılmış alanlar mevcuttur. Ülkede 2000'in üzerinde bunlara benzer alanlar tahsis edilmiştir. Kanada’ya gelen öğrenciler dünyadaki en güzel ve doğal ortamlardan birine tanık olurlar. Kanada farklı coğrafyaların ülkesidir. British Columbia’nın yeşil kıyıları, Alberta’nın Rocky Dağları, ovalara bakan geniş gökyüzü, St. Lawrence ve Great Lakes'deki (Büyük Göller) “Akça ağaç şekeri ülkesi” ve Atlantik’in muhteşem sahilleri ve engebeli tepeleri ile Kanada'nın dış mekânlarında görmeye değer çok fazla şey vardır.


Güvenli Eğitim

Kanada güvenli, adil ve huzurlu bir ülke olarak tanınmaktadır. Kanada'da suç oranları 1990'lardan beri düzenli olarak düşmektedir. 1977 Kanada polis raporlarına göre suç oranlarının altı yıldır %5 oranında azaldığı görülmektedir. Son 5 yıldır, şiddet suçlarındaki düşüş de dikkat çekicidir. Kanada’da cinayet oranları, tüm raporlanan şiddet eğilimli kazaların %1'inden de az bir oranı oluşturmaktadır. Güneydeki komsusu ABD'den farklı olarak ateşli silahlar sıkı bir şekilde kontrol edilir ve genellikle bu silahların Kanada içinde bulundurulmasına izin verilmez.


Yüksek Teknoloji Ülkesi

Bilgisayar ve enformasyon teknolojisinde uluslararası lider durumunda olan Kanada telekomünikasyon, nakliye, mühendislik, havacılık, şehir ulaştırma, mikro elektronik, tip aletleri, gelişmiş software hidroelektrik ve nükleer güç, laser ve opto-elektronik, bioteknoloji, yiyecek içecek, geometik, okyanus ve çevre sanayi gibi sektörlerdeki gelişmişliği ile tanınmaktadır.

Kanada’nın telekomünikasyon sektörü oldukça gelişmiştir, Teleglobe’un CANTAT 3 kablolu iletişim servisi, alanında dünyada bir ilktir ve okyanuslararası multimedia ulaşım ağının yüksek hız ve yüksek kapasitede olmasını sağlamaktadır. Stentor Alliance telefon şirketi 8 milyar dolar yatırım yaparak en yeni erişim ağı teknolojisini Kanada’nın %80’ine ulaştırmıştır. Ayrıca Kanada, okulların ve kütüphanelerin internete bağlantı ihtiyacını en önce fark eden ve uygulayan ülke durumundadır ve Schoolnet programı tüm dünyada takip edilen bir uygulama olmuştur. Bununla birlikte, Kanada dünyada okul ve kütüphanelerini Enformasyon Otobanina bağlayan ilk ülke olmuştur.


İki Resmi Dil

Kanada, hem İngilizce hem de Fransızcanın resmi dil olduğu bir ülkedir. Kanada'nin Fransızca konusan yerleşik halkının büyük çoğunluğu (%75) ülkenin doğu kısmında bulunan Quebec eyaletinde yasar, fakat ülke genelinde de Fransızca konuşan topluluklar bulunmaktadır.


Aile Yanında Konaklama

Eğitiminiz boyunca Kanadalı bir ailenin yanında kalma imkânınız bulunmaktadır. Bu aynı zamanda onların kültürünü tanıma ve bol bol İngilizce pratiği yapma imkânı demektir. Aileler okullar tarafından özenle seçilmekte ve öğrencilerin güvenliği için sürekli denetlenmektedir.


Yurtta Konaklama

Yurtta konaklama yaptığınız takdirde dünyanın dört bir yanından gelen farklı milletlerden ve farklı dillerden kendi yaşıtınız öğrenciler ile aynı ortamı paylaşma, farklı kültürleri ve dilleri tanıma şansına sahip olursunuz. Yurtlar genellikle tek kişilik, çift kişilik ya da 3-4 kişilik odalar halindedir. Ortak kullanımlı banyolar genellikle 4-5 öğrencinin kullanabileceği şekildedir ve her katta mevcuttur. Bunun dışında ensuite, yani banyo ve tuvaleti odanın içerisinde bulunan yurtlar da vardır. Yurtlarda genellikle kahvaltı ve akşam yemeği seçeneği sunulur, fakat bazı yurtlardaki ortak kullanımlı mutfaklarda basit yemekleri yapabileceğiniz bir ortam sunar.


Apartta Konaklama

Apart daireler uluslararası öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklamalardan biridir. Her apartta ortalama 2 ya da 3 oda bulunmaktadır. Bu odalar tek, çift ya da üç kişiliktir. Apart daire içerisinde ortak kullanımda banyo, tuvalet, salon ve mutfak bulunur. Öğrenciler kendi yemeklerini mutfakta kendileri yaparlar.


Stüdyo Dairede Konaklama

Bu konaklama yurt ile apart karışımı bir konaklama çeşididir. Tek bir odadan oluşur, fakat odanın içerisinde aynı zamanda mutfak, banyo ve salon bulunmaktadır. Özgürlüğüne düşkün ve aynı zamanda rahatı seven öğrenciler için ideal bir konaklama çeşididir, fakat diğer seçeneklere göre fiyatları biraz daha yüksektir.


Residence Konaklamaları

Eğitim veren kuruluşun kalitesinin yanı sıra, konaklama konforuna da dikkat eden öğrencilerin tercih ettiği konaklama şeklidir. Yurtlara, apart ve stüdyo dairelere göre daha lükstür ve fiyatları daha yüksektir. Özellikle yaz döneminde kısa süre giden öğrenciler ve iş adamları bu konaklama tipini daha çok tercih etmektedirler. Tek kişilik ve çift kişilik oda konaklamaları bulunmaktadır.


Paylaşımlı Daire

Bazı okullar yukarıdaki konaklama seçeneklerine alternatif olarak, paylaşımlı daire seçeneği de sunmaktadır. Bu konaklama türünde, birkaç kişi birlikte Avustralya'ya giden öğrenciler bir apartman dairesinde konaklarlar. Bu seçenek daha çok bütçesini düşünen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.


Otel Konaklama

Yukarıda söz edilen konaklamaların hiçbirini tercih etmeyen, özellikle kısa dönem öğrenciler için tavsiye edilebilecek bir seçenektir. Daha rahat bir konaklama tercih edenler, okula yakın otellerde konaklayabilirler. Amerika'daki birçok okul bu tarz durumlarda öğrencileri için otellerden özel fiyatlar alabilmektedir.


Kanada'da Ulaşım

Kanada’da şehir içi ulaşımda toplu taşıma genel olarak güvenilir ve rahattır. Kanada düzenli ve oldukça gelişmiş bir toplu taşıma ağına sahiptir, otobüs en yaygın toplu taşıma aracıdır. Seyahat edilecek mesafeye bağlı olarak bisiklet, metro, tramvay, otobüs, tren, uçak veya feribot kullanılabilir. Öğrencilere, yaşlılara ve çocuklara toplu taşımada indirim sağlanır. Kanada’da oldukça gelişmiş bir demiryolu ağı bulunmaktadır, Toronto’dan Vancouver’a kadar tren seferleri mevcuttur. 300’den fazla havalimanı bulunan Kanada’da 10 civarında uluslararası havaalanı vardır. Air Canada ve Canadian Airlines Kanada’nın başlıca hava yollarıdır.

Özel araç kullanmak isteyenler için herhangi bir ülkeden alınan geçerli bir sürücü belgesi Kanada’da üç ay geçerlidir. Trafik kuralları Amerika ve Türkiye’deki sisteme çok benzemektedir. Araç kullananlar, trafik akışı ve kurallarıyla ilgili genellikle problem yaşamazlar.


Just English'i Seviyorum! Çünkü...
Yurtdışı Eğitim Programları Öğrenci Referansları


ÖN BİLGİ FORMUKonuşma Garantili EĞİTİM Eğitimi!

Bilgi Formunu Doldurarak, Yasal Uyarı/Kullanım Şartlarını Kabul Ediyorum.

YENİ FİYATLARDAN ÖNCE HEMEN KAYDOL!

SON GÜN 31 OCAK

Enflasyon ve Döviz Kurundaki Artışlardan Kaynaklı, Fiyatlarımızda Güncellemeye Gitmek Zorunlu Hale Gelmiştir. Bu Nedenle Yeni Yılda Fiyatlarımızda %25'e Varan Bir Artış Olacaktır.

Bu Yıl Sonuna Kadar Geçerli Eski Liste Fiyatlarımız İle Just English'e Kaydol, Yeni Yılda Sen de Geleceğinle Tanış.

Fiyat Artışından Etkilenmemek İçin Son Gün 31 OCAK 2022.

Detaylı Bilgi İçin Hemen Bize Ulaşın.

Whatsapp Ön Bilgi Hattı