Ön Bilgi Formu
ÜCRETSİZ EĞİTİM!Konuşma Garantili EĞİTİM Eğitimi!

Bilgi Formunu Doldurarak, Yasal Uyarı/Kullanım Şartlarını Kabul Ediyorum.

Eski Bir İngiliz Sömürgesi Olan Malta, İngilizce Konuşulan Küçük Bir Ada Ülkesidir. İngilizce Konuşulması Ve İngiliz Yaşam Tarzını Benimsemesi Nedeniyle Birçok Öğrenciye Dil Eğitimi Imkânı Sunar.Malta aynı zamanda sıcak iklimi, güzel sahilleri ile tarihi ve kültürel zenginliği sayesinde özellikle yaz aylarında tercih edilen turistik bir bölgedir. Avrupa’nın kapalı ve yağmurlu havasından sıkılanlar özellikle yaz aylarında denizin ve güneşin tadını çıkarabilmek için Malta’ya akın etmektedir. Böylelikle yılın büyük bir bölümünü yaz sezonu olarak geçiren bu adada oluşan uluslararası ortam, dil eğitimi için Malta’yı tercih eden öğrencilere büyük avantaj ve farklı kültürleri tanıma imkânı sağlamaktadır.

Dil eğitimi alırken tatil yapmak isteyen öğrencilerin tercih edebileceği bu ülkedeki dil okullarının çoğu İngiltere merkezli olup, İngiltere’deki okullarla aynı eğitimi vermektedir. Öğretmenlerin çoğu İngiltere’den gelen seçilmiş ve alanında uzman eğitmenlerdir. Bu nedenle eğitim içeriği ve kalitesi açısından İngiltere ile aynı imkânlara sahiptir. Üstelik Malta’da dil eğitimi almak İngiltere’ye göre daha ekonomiktir. Özellikle yaz aylarından konaklama fiyatlarında artış olsa da Malta'nın her geçen gün daha çok tercih edilen bir İngilizce öğrenim merkezi olduğunu, eğitimin ve yaşam koşullarının diğer İngilizce konuşulan ülkelerle kıyaslandığında daha ekonomik olduğunu söylemek mümkündür. Türkiye’den sadece 3 saat uzaklıkta bulunan, tatil yaparken İngilizce dil eğitimi alabileceğiniz bu adada yapacağınız kültürel ve tarihi geziler sayesinde eşsiz deneyimler edinebilirsiniz. Malta’ya giden öğrencilerimizin en çok tercih ettiği programlar; Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, Sınavlara Hazırlık Programları, Yaz okuludur.


Yıllardır Ödüle Doymuyoruz!
Eğitim ve Hizmet Kalitesi Tescillenmiş İlk Dil OkuluMalta'da Eğitim Almanın Faydaları

  • Malta dünyanın iki ana dili olan az sayıdaki ülkelerinden biridir. Maltalılar kendi dilleri dışında resmî dil olarak İngilizceyi kullanmaktadır. Bu nedenle dil eğitimi için Malta’yı seçen öğrencilerin İngilizce dil bilgilerini geliştirmesi için en ideal bölgelerden biridir.
  • Diğer bölgelere göre daha ekonomik dil eğitim imkânı sunan Malta okulları içerisinde ihtiyacınıza göre her türlü kursu bulabilirsiniz.
  • Avrupa, Kuzey Afrika ve Doğu Akdeniz bölgelerine kolay ulaşılabilir olması nedeniyle Malta, dil eğitimi ve turizm için en çok tercih edilen bölgelerden biridir. Bu nedenle öğrencilere çok kültürlü bir ortam sunar.
  • Akdenizlilerin konukseverliğinin yanı sıra Anglosakson geleneği ve Avrupalılığın hoş bir karışımını bu ülke insanlarında bulursunuz.
  • Özellikle yaz aylarındaki sıcak iklimi sayesinde İngilizce öğrenirken düşük bütçelerle tatil yapabilir, ülkenin gelişmiş sosyal, ekonomik ve teknik imkânlarından faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda Malta’daki gezileriniz sırasında çok kültürlü bir tarihi keşfedebilirsiniz.


Aile Yanında Konaklama

Eğitiminiz boyunca Maltalı bir ailenin yanında kalma imkânınız bulunmaktadır. Bu aynı zamanda onların kültürünü tanıma ve bol bol İngilizce pratiği yapma imkânı demektir. Aileler okullar tarafından özenle seçilmekte ve öğrencilerin güvenliği için sürekli denetlenmektedir.


Yurtta Konaklama

Yurtta konaklama yaptığınız takdirde dünyanın dört bir yanından gelen farklı milletlerden ve farklı dillerden kendi yaşıtınız öğrenciler ile aynı ortamı paylaşma, farklı kültürleri ve dilleri tanıma şansına sahip olursunuz. Yurtlar genellikle tek kişilik, çift kişilik ya da 3-4 kişilik odalar halindedir. Ortak kullanımlı banyolar genellikle 4-5 öğrencinin kullanabileceği şekildedir ve her katta mevcuttur. Bunun dışında ensuite, yani banyo ve tuvaleti odanın içerisinde bulunan yurtlar da vardır. Yurtlarda genellikle kahvaltı ve akşam yemeği seçeneği sunulur, fakat bazı yurtlardaki ortak kullanımlı mutfaklarda basit yemekleri yapabileceğiniz bir ortam sunar.


Apartta Konaklama

Apart daireler uluslararası öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklamalardan biridir. Her apartta ortalama 2 ya da 3 oda bulunmaktadır. Bu odalar tek, çift ya da üç kişiliktir. Apart daire içerisinde ortak kullanımda banyo, tuvalet, salon ve mutfak bulunur. Öğrenciler kendi yemeklerini mutfakta kendileri yaparlar.


Stüdyo Dairede Konaklama

Bu konaklama yurt ile apart karışımı bir konaklama çeşididir. Tek bir odadan oluşur, fakat odanın içerisinde aynı zamanda mutfak, banyo ve salon bulunmaktadır. Özgürlüğüne düşkün ve aynı zamanda rahatı seven öğrenciler için ideal bir konaklama çeşididir, fakat diğer seçeneklere göre fiyatları biraz daha yüksektir.


Residence Konaklamaları

Eğitim veren kuruluşun kalitesinin yanı sıra, konaklama konforuna da dikkat eden öğrencilerin tercih ettiği konaklama şeklidir. Yurtlara, apart ve stüdyo dairelere göre daha lükstür ve fiyatları daha yüksektir. Özellikle yaz döneminde kısa süre giden öğrenciler ve iş adamları bu konaklama tipini daha çok tercih etmektedirler. Tek kişilik ve çift kişilik oda konaklamaları bulunmaktadır.


Paylaşımlı Daire

Bazı okullar yukarıdaki konaklama seçeneklerine alternatif olarak, paylaşımlı daire seçeneği de sunmaktadır. Bu konaklama türünde, birkaç kişi birlikte Avustralya'ya giden öğrenciler bir apartman dairesinde konaklarlar. Bu seçenek daha çok bütçesini düşünen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.


Otel Konaklama

Yukarıda söz edilen konaklamaların hiçbirini tercih etmeyen, özellikle kısa dönem öğrenciler için tavsiye edilebilecek bir seçenektir. Daha rahat bir konaklama tercih edenler, okula yakın otellerde konaklayabilirler. Amerika'daki birçok okul bu tarz durumlarda öğrencileri için otellerden özel fiyatlar alabilmektedir.


Malta'da Yaşam Giderleri

Dil eğitimi için Malta’yı seçen öğrencilerin yaşam masrafları doğal olarak her öğrenciye göre değişiklik gösterir. Ancak, genel olarak bir öğrencinin yeme-içme, ulaşım, telefon kartı gibi temel ihtiyaçları için haftalık 80-100 Euro yeterlidir. Aile yanında konaklama dışındaki apart ve stüdyo daireler mutfak kullanımına uygundur. Bu da yemek masraflarınızı azalmanıza sebebiyet verir. Diğer Avrupa ülkelerine bakıldığında Malta’da yaşam giderleri daha makuldür. Adanın her yerinde döviz büroları ve ATM’ler bulabilirsiniz. Ancak, Türk lirası uluslararası alanda çok geçerli olmadığı için harçlığınızı Euro olarak götürmeniz, tavsiye etmekteyiz.

Ülkede geçerli olan para birimi Euro' dur. Madeni paralar 1, 2, 5, 10, 20, 50 Cent ve 1, 2 Euro’dur. 5, 10, 20, 50, 100, 200 ve 500 Euro’luk banknotlar vardır. Malta'ya götüreceğiniz dövizin temiz ve yeni olması önemlidir. Üzeri yazılı, küçük de olsa yırtığı bulunan banknotlar Malta'da geçerli değildir. Malta devleti, beraberinizde getirdiğiniz dövizin fazlasını ülkeden çıkarmanıza izin vermez, fakat giriş esnasında beyan ettiğiniz yanınızdaki döviz miktarından harcamadığınız kısmı ülkeden çıkartabilirsiniz.


Malta'da Otobüsler

Malta’da Sarı, Gozo’da gri renkte olan otobüsler en ucuz toplu taşıma aracıdır. En uzak mesafenin ücreti 40c’dir. Malta’da otobüsler belli bir programa göre çalışır. Hareket noktaları Valette şehir kapısının hemen dışı ve Sliema rıhtım bölgesindeki duraklardır. Duraklardaki danışma gişelerinde, Malta otobüs güzergâh numaraları ve varış noktalarını, güzergâh üzerindeki durakların yerlerini ve ücret tarifelerini bulabilirsiniz. En fazla yedi günlük biletler satılır, bunların kişi başı fiyatı 4 EURO’dur. Otobüs biletlerini Valetta Bankası'nın adadaki şubelerinden alabilirsiniz. Gozo’da otobüslerin son durağı Victoria’daki Triq Putirjal’dır. Belli bir programa göre çalışmazlar ve dairesel hareketle bütün şehri gezerler.


Malta'da Taksiler

Beyaz olan taksiler devlet tarafından belirlenen ve kontrol edilen taksilerdir. Sürücü taksimetreyi açmadan ilerlerse mutlaka ya taksimetreyi açtırın ya da ücret konusunda anlaşıp yolunuza öyle devam edin.


Malta'da Feribot

Sliema ve Valetta arasında sadece yolcu taşımacılığı yapan feribotlar bulunmaktadır. Pazartesi cuma günlerinde hizmet veren feribotların bilet fiyatı 35c’tir.


Just English'i Seviyorum! Çünkü...
Yurtdışı Eğitim Programları Öğrenci Referansları


ÖN BİLGİ FORMUKonuşma Garantili EĞİTİM Eğitimi!

Bilgi Formunu Doldurarak, Yasal Uyarı/Kullanım Şartlarını Kabul Ediyorum.

YENİ FİYATLARDAN ÖNCE HEMEN KAYDOL!

SON GÜN 31 OCAK

Enflasyon ve Döviz Kurundaki Artışlardan Kaynaklı, Fiyatlarımızda Güncellemeye Gitmek Zorunlu Hale Gelmiştir. Bu Nedenle Yeni Yılda Fiyatlarımızda %25'e Varan Bir Artış Olacaktır.

Bu Yıl Sonuna Kadar Geçerli Eski Liste Fiyatlarımız İle Just English'e Kaydol, Yeni Yılda Sen de Geleceğinle Tanış.

Fiyat Artışından Etkilenmemek İçin Son Gün 31 OCAK 2022.

Detaylı Bilgi İçin Hemen Bize Ulaşın.

Whatsapp Ön Bilgi Hattı