Şimdi Bizimle YÖKDİL Kazan!

Just English’te YÖKDİL programı, alanında uzman ve yalnızca YÖKDİL eğitimi veren akademik kadro tarafından hazırlanır.


Yüksek Skor Garantili YÖKDİL Eğitimi!

Sınav tekniğine alışmanız ve sınav esnasında kaygılanmamanız için pek çok deneme yapılır. Ayrıca yapılan çeşitli aktiviteler ve verilen materyaller ile eğitiminiz desteklenir. YÖKDİL sınavını başarıyla geçerek ideallerinize ulaşmanız sağlanır.

YÖKDİL Kursu Eğitiminde En Yüksek Ders Saati!

Yeni bir sınav olan YÖKDİL’de başarılı olabilmeniz için 160 saatlik eğitim programıyla sizlere hizmet sunuyoruz. Aktif çalışma hayatında olan veya öğrenci statüsündeki kursiyerlerimize yönelik yoğun programlarda ise 160 saatlik eğitimi daha kısa sürelerde vermekteyiz.

ÜCRETSİZ Aktivite Dersleri ile YÖKDİL Eğitiminizi Geliştirin.

YÖKDİL eğitiminde derslere ilave olarak kursiyerlerimizin ücretsiz olarak faydalanabileceği pek çok aktivite vardır. Bu aktivitelerden bazıları şunlardır:

  • Online Eğitim
  • Yazma Sınıfı
  • Kelime Sınıfı
  • 40 Saat Grammar+Deneme

YÖKDİL Sınavı Nedir?

Yökdil sınavı, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile düzenlenmektedir. Yökdil sınav soruları Ankara Üniversitesi tarafından hazırlanmakta, sınav organizasyonu ise Anadolu Üniversitesi tarafından yapılmaktadır.

YÖKDİL Sınavına Kimler Katılabilir?

Yökdil Sınavı; Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Sağlık Bilimleri alanlarında İngilizce olarak yapılmaktadır. Bu sınavın gelecek dönemlerde Almanca, Fransızca, Arapça olarak da yapılması ve yılda iki kez gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Yökdil Sınavına; yükseköğretim kurumlarında lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavına başvurmak isteyen adaylar ile üniversitelerce akademik yükseltmelerde kendilerinden akademik dil yeterliliği puanı istenen adaylar katılabilir.

YÖKDİL Sınavına Hangi İngilizce Seviyesinde Hazırlanmak Gerekir?

Bu sınava yönelik bir eğitimde 50-60 puan hedefleyen bir adayın en az Intermediate (orta) seviyesinde İngilizce bilgisinin olması beklenir. Hedefi 70 ve üzeri puan olan adayların ise Upper-Intermediate (orta üstü) ya da Advanced (ileri) seviyesinde bir dil becerisine sahip olması gerekir.

YÖKDİL Sınavına Nasıl Kayıt Olunur?

Yökdil Sınav başvuruları elektronik ortamda www.yokdil.yok.gov.tr internet adresi üzerinden ve sınav takviminde belirtilen başvuru süresi içinde yapılmaktadır. Adaylar sınava girmek istedikleri alanı sınav başvurusu esnasında seçmektedir.

YÖKDİL Sınavının İçeriği Nedir?

Sınavda, çoktan seçmeli ve 5 (beş) cevap şıklı 80 (seksen) adet soru sorulacaktır. Değerlendirme 100 (yüz) puan üzerinden ve yalnızca doğru cevaplar dikkate alınarak yapılmaktadır. Dolayısıyla yanlış cevaplar sınav sonucuna etki etmemektedir. Adayın birden fazla cevap verdiği sorular yanlış kabul edilmektedir. Sınavdan sonra yapılan analizlerde bir testteki sorulardan herhangi biri, biçimsel veya bilimsel bir nedenle "geçersiz" sayıldığı takdirde, sınava giren adayların ilgili soruyu doğru cevapladığı kabul edilmektedir. Puan hesaplamasında [Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) * 100] formülü kullanılmaktadır.

YÖKDİL Sınav Süresi Ne Kadardır?

Adaylara 180 (yüz seksen) dakika sınav süresi verilmektedir. Adayların bu süre içerisinde 80 soru cevaplamaları beklenmektedir.

YÖKDİL Sınavında Geçerli Skor Nedir?

Bu sınavdaki geçerli puan doktora başvuru sürecindeki adaylar için en az 55, doçentlik başvuru sürecinde de en az 65 puandır.

YÖKDİL Sınav Sonucu Kaç Yıl Geçerlidir?

YÖKDİL’in geçerliliğine ilişkin düzenlemeler YDS ile aynı olacaktır. Bu sınav aynen YDS’de olduğu gibi süresiz geçerli olmakla beraber üniversiteler ya da bazı kurumlar kendi şartlarını belirleyip sınav geçerliliğinin süresiyle ilgili limit koyabilmektedirler. Dolayısıyla sınava hazırlık sürecinde YDS puanının kullanılacağı kurumdan bu bilginin kontrol edilmesi gerekir. Bu sınavın sonucu, dil tazminatı için 5 yıl süreyle geçerlidir. Sınava birkaç kez girmiş adayların aldıkları sonuçlar içinde en yüksek olanı geçerli sayılmaktadır.

2017 YÖKDİL Sınav Tarihleri Nelerdir?

  • 5 Mart 2017 Pazar
  • 9 Temmuz 2017 Pazar
  • ? Kasım 2017 (Tarih henüz açıklanmadı)

2017 YÖKDİL Sınav Merkezleri Nerelerdir?

YÖKDİL Sınav Merkezleri İçin Lütfen Tıklayınız.


Just English'i Seviyorum! Çünkü...
Yökdil Kursu Öğrenci Referansları