Ön Bilgi Formu
ÜCRETSİZ EĞİTİM!Konuşma Garantili EĞİTİM Eğitimi!

Bilgi Formunu Doldurarak, Yasal Uyarı/Kullanım Şartlarını Kabul Ediyorum.

Yurtdışında Dil Eğitimi Almak Isteyen Öğrencilerin En Çok Ilgilendikleri Ülkelerin Başında Amerika Gelir.. Yurt Dışında İngilizce Eğitimi Almak Isteyen Türk Öğrenciler Kaliteli Eğitim Ve Zengin Bölge Seçeneklerinden Dolayı Özellikle Amerika’yı Tercih Etmektedirler.Amerika'da eğitim almak isteyen öğrencilerin ilk tercihleri arasında yer alan ABD dil okulları için birçok şehirde ve her bütçeye uygun dil kursları bulunmaktadır. New York, Boston, San Francisco, Los Angeles ve San Diego uluslararası öğrencilerin dil eğitimi konusunda en çok tercih ettikleri şehirlerdir. İngilizce eğitimi alacak öğrencilerin katılabileceği programların ders saati haftalık minimum 20 ders ve üzeri olmalıdır.

Siz de ABD’nin en popüler ve en gözde bölgelerinde, her biri dünyanın önde gelen eğitim kuruluşlarından olan dil okullarımız ile dilediğiniz dil eğitimini kusursuz bir şekilde almak istiyor, günümüzde oldukça popüler olan Amerikan İngilizcesi’ni öğrenmek istiyorsanız, Justabroad’ın size sunduğu Amerika’daki dil okullarından birini seçmelisiniz.


Yıllardır Ödüle Doymuyoruz!
Eğitim ve Hizmet Kalitesi Tescillenmiş İlk Dil OkuluAmerika'da Eğitim Almanın Faydaları

En çok merak edilen ve ziyaret edilmek istenen ve turizm potansiyelinin en yüksek olduğu ülkelerin başında gelen Amerika dünyanın en gözde ülkelerinden biri olmakla birlikte, özellikle öğrencilere birçok eğitim kolaylığı sunar. Bu nedenle uluslararası öğrenciler tarafından tercih edilen bölgelerin başında gelir. Amerika’da aldığınız eğitim sürecinde farklı dil, din ve kültürlere sahip birçok insanla tanışırsınız. Böylece hem unutulmaz deneyimler edinmiş hem de ufkunuzu genişletmiş olursunuz. Tam yerinde öğrendiğiniz İngilizce ise yanınıza kâr kalır.

Amerika hem ulusal hem de uluslararası öğrenciler için pek çok eğitim imkânı sunan bir ülkedir. Son teknolojiyle oluşturulmuş okul ve kampus ortamında eğitim almak ve yine son öğretim metotlarının kullanıldığı derslerde İngilizce öğrenmek öğrenciler için oldukça idealdir. Okul ve sınıf ortamında alınan eğitim dışında eğlence mekânlarının ve gezilecek yerlerin çok olması öğrencilerin sıkılmadan eğitimlerini tamamlaması, hatta eğitim alırken aynı zamanda eğlenmesi demektir. Bu da öğrencilerin ülkedeki farklılıkları tanımaya çalışırken sıkılacak zaman bulamamaları ile eş değerdir.

ABD'de dil eğitimi sonrasında akademik kariyer düşünüyorsanız, on binlerce eğitim kurumu içinden, yüzlerce program arasından mutlaka size uyan bir eğitim dalı bulursunuz. Aynı zamanda seçtiğiniz üniversite ya da kolejleri gezerek görme imkânına sahip olursunuz.


Aile Yanında Konaklama

Eğitiminiz boyunca Amerikalı bir ailenin yanında kalma imkânınız bulunmaktadır. Bu aynı zamanda onların kültürünü tanıma ve bol bol İngilizce pratiği yapma imkânı demektir. Aileler okullar tarafından özenle seçilmekte ve öğrencilerin güvenliği için sürekli denetlenmektedir.


Yurtta Konaklama

Yurtta konaklama yaptığınız takdirde dünyanın dört bir yanından gelen farklı milletlerden ve farklı dillerden kendi yaşıtınız öğrenciler ile aynı ortamı paylaşma, farklı kültürleri ve dilleri tanıma şansına sahip olursunuz. Yurtlar genellikle tek kişilik, çift kişilik ya da 3-4 kişilik odalar halindedir. Ortak kullanımlı banyolar genellikle 4-5 öğrencinin kullanabileceği şekildedir ve her katta mevcuttur. Bunun dışında ensuite, yani banyo ve tuvaleti odanın içerisinde bulunan yurtlar da vardır. Yurtlarda genellikle kahvaltı ve akşam yemeği seçeneği sunulur, fakat bazı yurtlardaki ortak kullanımlı mutfaklarda basit yemekleri yapabileceğiniz bir ortam sunar.


Apartta Konaklama

Apart daireler uluslararası öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklamalardan biridir. Her apartta ortalama 2 ya da 3 oda bulunmaktadır. Bu odalar tek, çift ya da üç kişiliktir. Apart daire içerisinde ortak kullanımda banyo, tuvalet, salon ve mutfak bulunur. Öğrenciler kendi yemeklerini mutfakta kendileri yaparlar.


Stüdyo Dairede Konaklama

Bu konaklama yurt ile apart karışımı bir konaklama çeşididir. Tek bir odadan oluşur, fakat odanın içerisinde aynı zamanda mutfak, banyo ve salon bulunmaktadır. Özgürlüğüne düşkün ve aynı zamanda rahatı seven öğrenciler için ideal bir konaklama çeşididir, fakat diğer seçeneklere göre fiyatları biraz daha yüksektir.


Residence Konaklamaları

Eğitim veren kuruluşun kalitesinin yanı sıra, konaklama konforuna da dikkat eden öğrencilerin tercih ettiği konaklama şeklidir. Yurtlara, apart ve stüdyo dairelere göre daha lükstür ve fiyatları daha yüksektir. Özellikle yaz döneminde kısa süre giden öğrenciler ve iş adamları bu konaklama tipini daha çok tercih etmektedirler. Tek kişilik ve çift kişilik oda konaklamaları bulunmaktadır.


Paylaşımlı Daire

Bazı okullar yukarıdaki konaklama seçeneklerine alternatif olarak, paylaşımlı daire seçeneği de sunmaktadır. Bu konaklama türünde, birkaç kişi birlikte Avustralya'ya giden öğrenciler bir apartman dairesinde konaklarlar. Bu seçenek daha çok bütçesini düşünen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.


Otel Konaklama

Yukarıda söz edilen konaklamaların hiçbirini tercih etmeyen, özellikle kısa dönem öğrenciler için tavsiye edilebilecek bir seçenektir. Daha rahat bir konaklama tercih edenler, okula yakın otellerde konaklayabilirler. Amerika'daki birçok okul bu tarz durumlarda öğrencileri için otellerden özel fiyatlar alabilmektedir.


Okul Masrafları

Amerika’da eğitim ücretleri okuldan okula büyük farklılıklar gösterir. Okula ödediğiniz ücretin (tuition) yanı sıra alınacak ders kitapları gibi okulla ilgili diğer masrafları da göz önünde bulundurmalısınız. Bir akademik yıl için yapacağınız okul masrafı değişiklik gösterebilmektedir. Fakat bir rakam telaffuz etmek gerekirse, 10 bin dolar ile 50 bin dolar arasında değişen bir rakamdan bahsedilebilir. Bu konuda en güvenilir bilgiyi Justabroad ile doğrudan irtibata geçerek elde edebilirsiniz.


Yaşam Masrafları

Amerika’da alınan eğitim sırasında okul dışında yapılan harcamalar doğal olarak kişiden kişiye göre değişir. Ortalama olarak okul masrafları hariç her akademik yıl için en az 6 dolarlık bir harcama beklenmelidir. Bu rakam kişiden kişiye olduğu kadar okulun bulunduğu şehir ve bölgelere göre de farklılıklar göstermektedir.


Gizli Masraflar

Gizli masraflar Amerika’daki eğitiminiz esnasında beklenmeyen hallerde ortaya çıkan ve ilk anda akla gelmeyen masrafları kapsar. Sağlık sorunları için ayrılması gereken miktar, döviz kurlarında meydana gelen değişikliklerin etkisi, tatillerde yurdu ziyaret etme masrafları, araba almak gerektiğinde çıkabilecek sigorta gibi ekstra masraflar unutulmamalı ve mali planlamalar yapılırken göz önünde bulundurulmalıdır.


Amerika'da Ulaşım

Ülke içinde otobüs, tren ya da uçak ile rahatlıkla seyahat etmeniz mümkündür. Amerika, her türlü bütçeye göre ulaşım imkânı sunan bir ülkedir. Kısa mesafeli yolculuklarda genellikle otobüs, uzun mesafeli yolculuklarda ise tren ya da uçak tercih edilir. Otobüs ile ulaşım diğer ulaşım yöntemlerine göre daha uzun sürer. Ancak, öğrenciler için cazip fiyatlar sunması ve yolculuk sırasında etrafı izleyebilme imkânı nedeniyle otobüs yolculuğu tercihlerin başında yer alır.

Tren ile şehirlerarası kullanılan tek bir demiryolu mevcuttur ve tek olmasından dolayı biraz pahalı olmasına karşılık pencereden bakarak doğayı, şehirlerin arka planını, ülkelerin insan manzaralarını izlemek isterseniz önerilen bir ulaşım şeklidir. Biletlerinizi internet üzerinden alabilirsiniz ve siteye üyeliğiniz varsa avantajlı bilet fiyatlarından da faydalanabilirsiniz.

Ayağınızın yerden kesilmesini istiyorsanız; uçakla yolculuk maliyeti otobüs fiyatları kadar ucuz olmayacaktır belki, ama varmanız gereken yere daha hızlı ve konforlu bir şekilde seyahat etmeniz de ancak bu yolla gerçekleşebilir. Uçakla ulaşım konusunda çeşitli internet sitelerini araştırıp, kesenize uygun tek seferlik bile olsa bilet bulabilirsiniz. Tüm bu ulaşım yöntemleri dışında, arkadaşlarınızla ortak araba da kiralayabilirsiniz, yurtdışında Türk ehliyetiniz 6 ay süre ile kullanılmaktadır. Yine de şunu da belirtmek gerekir ki eğer 25 yaşından küçükseniz her işletmeden araba kiralamayabilirsiniz, kiralasanız bile fazladan para ödemeniz gerekebilir.


Just English'i Seviyorum! Çünkü...
Yurtdışı Eğitim Programları Öğrenci Referansları


ÖN BİLGİ FORMUKonuşma Garantili EĞİTİM Eğitimi!

Bilgi Formunu Doldurarak, Yasal Uyarı/Kullanım Şartlarını Kabul Ediyorum.

YENİ FİYATLARDAN ÖNCE HEMEN KAYDOL!

SON GÜN 31 OCAK

Enflasyon ve Döviz Kurundaki Artışlardan Kaynaklı, Fiyatlarımızda Güncellemeye Gitmek Zorunlu Hale Gelmiştir. Bu Nedenle Yeni Yılda Fiyatlarımızda %25'e Varan Bir Artış Olacaktır.

Bu Yıl Sonuna Kadar Geçerli Eski Liste Fiyatlarımız İle Just English'e Kaydol, Yeni Yılda Sen de Geleceğinle Tanış.

Fiyat Artışından Etkilenmemek İçin Son Gün 31 OCAK 2022.

Detaylı Bilgi İçin Hemen Bize Ulaşın.

Whatsapp Ön Bilgi Hattı