Ön Bilgi Formu
ÜCRETSİZ YDS!Sınav Geçme Garantili YDS Eğitimi!

Bilgi Formunu Doldurarak, Yasal Uyarı/Kullanım Şartlarını Kabul Ediyorum.

YDS/E-YDS Sınavı Hakkında
Hemen 'YABANCI DİL' Seviyeni Öğren!

ÖSYM tarafından bilgisayar üzerinde İngilizce alanında yapılan Elektronik Yabancı Dil Sınavı e-YDS, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) ile eşdeğer olan bir sınavdır. Dolayısıyla e-YDS’ye giren adayların kazanmış oldukları haklar, YDS’ye giren adayların kazanmış oldukları haklarla aynıdır.e-YDS Eğitiminde Just English’in Farkı Nedir?

Tecrübeli ve alanında uzman eğitmenler tarafından verilen e-YDS eğitimi süresince adayın İngilizce altyapısı gelişir, sınav formatıyla ve karşılaşacağı soru tipleriyle tanışır ve zamanı en iyi şekilde kullanabilmek için bu soruları en kısa sürede nasıl çözeceğiyle ilgili pratik stratejiler öğrenir. Ayrıca kursta yapılan özgün denemeler sayesinde bu stratejileri pekiştirme ve kendindeki gelişimi gözlemleme şansı bulur.


Yıllardır Ödüle Doymuyoruz!
Eğitim ve Hizmet Kalitesi Tescillenmiş İlk Dil OkuluÖSYM 2016 yılından itibaren YDS ile eşdeğerde olan e-YDS Sınavı (Elektronik Yabancı Dil Sınavı) uygulamasına da başladı. Peki bu sınav sisteminin geçtiğimiz yıllarda uygulanan sınav sisteminden farkı nedir? Bu sınav sisteminin adaylara ne gibi faydaları olacak?

e-YDS’nin YDS’den tek farkı, sınavın bilgisayar ortamında yapılıyor olmasıdır. Bu sınava (e-YDS’ye) giren adaylar sınavı kazandıklarında, YDS’ye giren adayların kazanmış oldukları haklarla aynı haklara sahip olacaklardır. e-YDS’nin en büyük avantajı, sınavın her ay yapılıyor olmasıdır. Böylece, yılda yalnızca iki kez YDS’ye girebilen adaylar, e-YDS sayesinde şanslarını daha fazla arttırmış olacaklardır.


Öğrenciler e-YDS Sınavına Nasıl Giriyor? e-YDS Sınavı Nerelerde Yapılıyor?

Öğrenciler, bu sınava ÖSYM’nin web sayfasından başvuruyorlar. Sınav yeri, Ankara, İstanbul ve İzmir’deki e-Sınav Merkezi’dir. İlerleyen dönemlerdeki sınavları, ÖSYM’nin belirlediği diğer illerdeki uygulama merkezlerinde de yapacağını düşünüyoruz.


Öğrencileriniz Arasında e-YDS'ye Katılanlar Var Mı?

Sınava giren öğrencilerimiz olduğu gibi çok sınırlı kontenjan nedeniyle girmek isteyen pek çok öğrenci de sınava katılamadı. Sınav öğrencilerin daha önceden bildikleri ve aşina oldukları sorulardan oluştuğu için içerik açısından beklenmedik bir durum yaşanmadı. Fakat öğrencilerimiz, sınavda kalem kâğıt kullanmadıkları için alışık oldukları sınav sisteminden daha farklı bir ortam olduğunu ifade ettiler. Öğrencilerin belirttiği diğer farklı durumlar da oldu; soru çözme tekniklerinde öğrenciler genellikle soruların altını çizmeye alışmaktadırlar ama burada öyle bir opsiyon yoktu. Ayrıca soru dizgisi de alışılagelmiş ÖSYM soru kitapçıklarındaki soru yazım stilinden farklıydı. Soru kitapçıklarında sorular sayfada belli bir kısma yoğunlaşırken, e-YDS’de soru dizgisi sayfaya yayılmış tarzdaydı.

Bu sınavın olumlu yanları da vardı; öğrenciler, normal sınavda sıksık saatine bakıp, cevaplanmayan soruları saymaya çalışırken, bu sınavda “Anlık Durum” bölümüne tıklayarak cevaplanmayan soru sayısını ve kalan süreyi anında görebildiler. Yine “Gözden Geçir” seçeneği ile istedikleri sorular arasında geçiş yapabildiler. Ancak e-YDS deneme sınavını uygulamadan sınava giren öğrenciler, maalesef sınavda bunu gözden kaçırdıkları için başlamak istedikleri sorulara gitmek istediklerinde devamlı “sonraki soru”ya tıklayarak zaman kaybettiler ve bu diğer adaylar için de konsantrasyonlarını bozan bir sese dönüştü. Bunun için adayların sisteme aşinalık kazanması amacı ile ÖSYM’nin sitesindeki e-YDS deneme sınavını yapmalarını ısrarla tavsiye ediyoruz.


2021 e-Sınav Merkezleri Nerelerdir?

ÖSYM e-Sınav Merkezi olarak Ankara, İstanbul ve İzmir’de hizmet vermektedir. Sınav merkezleriyle ilgili adres, telefon vb. ayrıntılı bilgilere aşağıdaki linkten ulaşılabilir. (http://www.osym.gov.tr/TR,12674/e-sinav-merkezleri.html)

Just English'i Seviyorum! Çünkü...
Akademik Sınav Kursları Öğrenci Referansları


ÖN BİLGİ FORMUKonuşma Garantili YDS Eğitimi!

Bilgi Formunu Doldurarak, Yasal Uyarı/Kullanım Şartlarını Kabul Ediyorum.

YENİ FİYATLARDAN ÖNCE HEMEN KAYDOL!

SON GÜN 31 OCAK

Enflasyon ve Döviz Kurundaki Artışlardan Kaynaklı, Fiyatlarımızda Güncellemeye Gitmek Zorunlu Hale Gelmiştir. Bu Nedenle Yeni Yılda Fiyatlarımızda %25'e Varan Bir Artış Olacaktır.

Bu Yıl Sonuna Kadar Geçerli Eski Liste Fiyatlarımız İle Just English'e Kaydol, Yeni Yılda Sen de Geleceğinle Tanış.

Fiyat Artışından Etkilenmemek İçin Son Gün 31 OCAK 2022.

Detaylı Bilgi İçin Hemen Bize Ulaşın.

Whatsapp Ön Bilgi Hattı