Just English Dil Okulları - Geleceğinle Tanışmaya Hazır mısın?
Neden? Sts Kadıköy Değiştir
ARA
YAZ
Türkiye'nin En İyi Dil Okulunda
Geleceğinle Tanışmaya Hazır mısın?
Çağrı MerkeziÇağrı Merkezi

YKS-DİL / YDT Kursu

Just English’te YDT (Yabancı Dil Testi) programı, alanında uzman ve yalnızca YDT Sınavı eğitimi veren akademik kadro tarafından hazırlanmaktadır. Sınav tekniğine alışabilmeniz ve sınav esnasında kaygılanmamanız için pek çok deneme sınavı uygulanır. Ayrıca yapılan çeşitli aktiviteler ve verilen materyaller ile de eğitiminiz desteklenmektedir. YDT (Yabancı Dil Testi) sınavını başarıyla geçerek ideallerinize ulaşmanız sağlanır. 

Sınav Geçme - Yüksek Skor/Puan Garantili YDT (Yabancı Dil Testi) Eğitimi

Tecrübeli ve alanında uzman eğitmenler tarafından verilen YDT (Yabancı Dil Testi) eğitimi süresince adayın İngilizce altyapısı gelişir ve YDT sınav formatıyla ve karşılaşacağı soru tarzları ile tanışır. Kursiyerimiz, zamanı en verimli şekilde kullanabilmek için soruları en kısa sürede nasıl çözeceğiyle ilgili pratik bilgiler öğrenir. Ayrıca kursta yapılan deneme sınavları sayesinde bu stratejileri pekiştirme ve kendindeki hızlı gelişimi görme imkânı bulur. 

En Yüksek Ders Saati ile YDT (Yabancı Dil Testi) Eğitimi

Just English YDT (Yabancı Dil Testi) Kursu olarak yeni bir sınav olan YDT’de başarılı olabilmeniz için her yönüyle ideal bir eğitim programıyla sizlere hizmet sunuyoruz.

Ücretsiz Aktivite Dersleri Eşliğinde YDT (Yabancı Dil Testi) Eğitimi

YDT (Yabancı Dil Testi) eğitiminde derslere ilave olarak kursiyerlerimizin ücretsiz olarak faydalanabileceği pek çok aktivite bulunmaktadır. Bu aktivitelerle hem eğlenerek öğrenecek hem de öğrendiğiniz bilgilerin kalıcı olmasını sağlayacaksınız.

YDT (Yabancı Dil Testi) Sınavı Eğitimi Nedir?

Üniversitelerin ön lisans ve lisans bölümlerine yerleşmek isteyen öğrencilerin girdikleri ve ÖSYM tarafından düzenlenen ulusal bir sınavdır. 

YKS, Haziran ayında Cumartesi/Pazar günleri sabah ve öğlen oturumu şeklinde yapılmakta olan bir sınavdır. TYT Cumartesi günü yapılan 120 soruluk bir sınav, Yabancı Dil Testi (YDT) ise aynı hafta sonu pazar günü tek oturumda gerçekleştirilen ve adaylara 80 soru yöneltilen bir sınavdır.

YDT (Yabancı Dil Testi) Sınavına Kimler Katılabilir?

Liseden mezun olma durumunda olanlar ve liseden mezun olan tüm öğrenciler YDT (Yabancı Dil Testi) sınavına girme hakkına sahiptirler. Açık öğretim liseleri ve akşam liselerinden mezun olan öğrenciler de bu sınava girebilmektedirler.

YDT (Yabancı Dil Testi) Sınavına Hangi İngilizce Seviyesinde Hazırlanmak Gerekir?

Üniversite sınavlarına hazırlanan tüm öğrenciler gibi YDT sınavına girecek öğrenciler de 11. ve 12. sınıflarda bu sınava hazırlanmaktadırlar.

YDT (Yabancı Dil Testi) Sınavına Nasıl Başvurulur?

YKS başvuru işlemleri; ÖSYM Sınav Merkezlerinden, okul müdürlüklerinden ve www.osym.gov.tr internet adresinden ve sınav takviminde belirtilen başvuru süresi içinde yapılabilmektedir.

YDT (Yabancı Dil Testi) Sınavı Eğitiminin İçeriği Nedir?

Birinci sınavda yani TYT sınavında 40 Türkçe, 40 Temel Matematik, 20 Sosyal Bilimler (5 Coğrafya, 5 Tarih, Felsefe, 5 Din Kültürü) ve 20 Fen Bilimleri (6 Biyoloji, 7 Kimya ve 7 Fizik) sorusu olarak toplamda 120 soru vardır. İkinci sınavda yani YDT sınavında ise 80 İngilizce sorusuyla öğrencilerin İngilizce bilgi düzeyi ölçülür. Kadıköy Just English olarak YDT (Yabancı Dil Testi) Sınavında kursiyerlerimizi en iyi sonuçlara ulaştırmak için en ince detayına kadar hazırlanan bir eğitim programı sunmaktayız.

YDT (Yabancı Dil Testi) Sınav Süresi Ne Kadardır?

TYT için belirlenen normal sınav süresi 135 dakikadır. YDT için öğrencilere verilen süre ise 120 dakikadır. Sınav süreleri ile ilgili yapılabilecek değişiklikler başvuru dönemlerinde ilan edilmektedir.

YDT (Yabancı Dil Testi) Sınavında Geçerli Skor/Puan Nedir?

TYT puanının en az 150 ve üzeri olması gerekmektedir. Merkezi yerleştirmede bir lisans programını tercih edebilmek için o programın puan türünde 180 ve üzeri puan almış olmak gerekmektedir. Cumartesi günü yapılan TYT sınavına giren öğrenciler bir gün sonra da (Pazar günü) YDT sınavına girerler. TYT sınavında alınan puanın %40’ı, YDT sınavında alınan puanın ise %60’ı toplanarak öğrencinin üniversite giriş puanı belirlenir. Bu sebepten dolayı iki sınav da önem taşımaktadır.

YDT (Yabancı Dil Testi) Sınav Sonucu Kaç Yıl Geçerlidir?

TYT puanı olarak 200 puan üzeri olanların puanı için sonraki yılda da geçerli olacaktır. Ancak burada 200 puan sınırı bulunduğunu gözden kaçırmamak gerekmektedir. Ancak, TYT puanları bir sonraki yılda da kullanılabilmekteyken YDT için sınav sonuçları sadece o yıl için geçerlidir.

Just English Şubesinin YDT (Yabancı Dil Testi) Sınavı Eğitiminde Başarı Oranı Nedir?

11. ve 12. sınıfta YDT kursuna devam eden öğrencilerimizin üniversitelerin dil sınavı ile öğrenci kabul eden bölümlerine yerleşme oranı %98’dir. Ülkemiz genelinde ortalama olarak 90 bin öğrenci YDT sınavına girmektedir. YDT (Yabancı Dil Testi) ve diğer akademik sınavlara yönelik eğitimlerinde öğrencilerinin hep daha önde ve başarılı olmalarını sağlayan Just English’te, derslere sürekli katılım sağlayan ve eğitime yönelik sorumluluklarını yerine getiren öğrencilerimiz kendileri için gerekli olan skoru elde etmektedirler.

Kampanyalı Fiyatları Kaçırmayın!

İsim ve Soyisim* Zorunlu Alan
Gsm Numarası* Zorunlu Alan
İlgili Şube

Bilgi Formunu Doldurarak, Yasal Uyarı/Kullanım Şartlarını Kabul Ediyorum.


YENİ FİYATLARDAN ÖNCE HEMEN KAYDOL!

SON GÜN 31 OCAK

Enflasyon ve Döviz Kurundaki Artışlardan Kaynaklı, Fiyatlarımızda Güncellemeye Gitmek Zorunlu Hale Gelmiştir. Bu Nedenle Yeni Yılda Fiyatlarımızda %25'e Varan Bir Artış Olacaktır.

Bu Yıl Sonuna Kadar Geçerli Eski Liste Fiyatlarımız İle Just English'e Kaydol, Yeni Yılda Sen de Geleceğinle Tanış.

Fiyat Artışından Etkilenmemek İçin Son Gün 31 OCAK 2022.

Detaylı Bilgi İçin Hemen Bize Ulaşın.

Whatsapp Ön Bilgi Hattı