Just English Dil Okulları - Geleceğinle Tanışmaya Hazır mısın?
Neden? Sts Kadıköy Değiştir
ARA
YAZ
Türkiye'nin En İyi Dil Okulunda
Geleceğinle Tanışmaya Hazır mısın?

TOEFL Kursu
Vade Farksız 6 Taksit İmkanı İle
Kampanyalı Fiyatları Kaçırmayın!

İsim ve Soyisim* Zorunlu Alan
Gsm Numarası* Zorunlu Alan
İlgili Şube

Bilgi Formunu Doldurarak, Yasal Uyarı/Kullanım Şartlarını Kabul Ediyorum.Doğru Yerdesin!
Çağrı MerkeziÇağrı Merkezi

TOEFL Sınavı Hakkında

Just English’te Aldığınız TOEFL Eğitimlerinde Gramere Yönelik Çalışma Yapılmaz Tamamen Sınava Yönelik Çalışmalar Yapılır. Alanında Uzman Yabancı Eğitmenlerle Sınav Eğitimi Alırsınız.

TOEFL Sınavı Reading (Okuma) Bölümü

Her biri yaklaşık 700 kelime uzunluğunda, her pasajda 10 soru içeren iki okuma pasajı içerir. Okuma bölümünü tamamlamak yaklaşık 35 dakika sürmektedir.

TOEFL Sınavı Listening (Dinleme) Bölümü

Bu bölümde dersler ve konuşmalar duyacaksınız. Her ikisi de üniversite kampüsünde duyacağınız dili kullanır. 3 ders; her biri 3-5 dakika, bazıları sınıfta tartışma; her derste 6 soru, 2 görüşme; her biri 3 dakika; her görüşme için 5 soru… Soruları yanıtlamanıza yardımcı olması için test boyunca herhangi bir ses öğesi hakkında notlar alabilirsiniz. Dinleme bölümünü tamamlamak ise yaklaşık 36 dakika sürecektir.

TOEFL Sınavı Speaking (Konuşma) Bölümü

TOEFL iBT Speaking bölümü akademik ortamlarda İngilizceyi etkili bir şekilde konuşma yeteneğinizi ölçer. Dört soru; hem sınıf içinde hem de dışında karşılaşabileceğiniz gerçek yaşam durumlarına benzer.
Soru 1: Bağımsız speaking görevi; yanıt verdiğinizde tamamen kendi fikirlerinizden, görüşlerinizden ve deneyimlerinizden yararlanmanızı gerektirir.
Sorular 2–4: Entegre speaking görevleri; tıpkı sınıf içinde veya dışında yaptığınız gibi İngilizce dil becerilerinizi (dinleme ve konuşma veya dinleme, okuma ve konuşma) birleştirmenizi gerektirir. Her yanıttan önce 15–30 saniye hazırlık süresi alacaksınız ve yanıtınız 45 veya 60 saniye sürecektir. Yanıt vermek için mikrofona konuşacaksınız ve yanıtlarınız kaydedilecektir. Konuşma bölümünü tamamlamak yaklaşık 16 dakika sürecektir.

TOEFL Sınavı Writing (Yazma) Bölümü

İki yazma görevi vardır.
Entegre yazma görevi (20 dakika); kısa bir pasajı okuyun ve kısa bir ders dinleyin, ardından okuduklarınıza ve dinlediklerinize yanıt olarak yazın.
Akademik tartışma için yazma görevi (10 dakika); bir çevrim içi sınıf tartışmasında bir fikri belirtin ve destekleyin.
Yanıtlarınızı bir bilgisayar klavyesi ile yazacaksınız. Yazma bölümünü tamamlamak yaklaşık 29 dakika sürecektir.

Vade Farksız 6 Taksit İmkanı İle
Kampanyalı Fiyatları Kaçırmayın!

İsim ve Soyisim* Zorunlu Alan
Gsm Numarası* Zorunlu Alan
İlgili Şube

Bilgi Formunu Doldurarak, Yasal Uyarı/Kullanım Şartlarını Kabul Ediyorum.Doğru Yerdesin!