1. Just English Dil Okulları
    "Hey! Just English Dil Okulları Mobil Sayfasına Hoşgeldin! Sana Hızlı ve Kolay Bir Şekilde Yardımcı Olacağız.
    Son Görülme 2:43

  2. Siz;
Just English Dil Okulları
İstanbul/Kadıköy Şubesi


Caferağa Mahallesi Neşet Ömer Sokak No:11 Kat:2 Kadıköy/İstanbul
(0216) 700 10 07
kadikoy@justenglishtr.com

Seçiminiz Kadıköy Şubesidir.
Şube Değiştir
1

Just English Dil Okulları

Şimdi Bizimle İNGİLİZCE Öğren!/ Yurtdışı Eğitim Hizmetleri / Yurtdışı Dil Okulları / İngiltere Dil Okulları

İngiltere Dil Okulları

İngiltere Birleşik Krallığı Temsil Eden Dört Ülkeden Ve İngilizce Dil Eğitimi Denilince Ilk Akla Gelen Ülkelerden Biridir. Her Yıl Dünyanın Dört Bir Tarafından Gelen Binlerce Öğrenciye Ev Sahipliği Yapar.

Yüksek standartlarda dil eğitimi sunan okulları ile tanınmış bir ülke olan İngiltere, tarihi ve kültürel zenginliği ve hareketli sosyal yaşantısıyla da dikkat çeker. Aynı zamanda müzik, sanat ve spor etkinlikleriyle de büyük ilgi toplar.

Birleşik Krallık'ta 46 üniversite, ayrıca 700'ü aşkın teknik ve ticari kolej, sanat ve öğretmen okulları gibi çeşitli yüksek eğitim kurumları vardır. İngiltere'nin en eski üniversitelerinden biri olan Cambridge Üniversitesi (University of Cambridge) kitaplığında iki milyon civarında kitap bulunmaktadır. Köklü üniversitelerden bir diğeri ise Oxford Üniversitesidir. Ayrıca 1440 yılında kurulan Eton Koleji yine İngiltere'nin uzun yıllardır eğitim veren okullardandır. İngilizlerin eğitime verdikleri önem sonucunda ülkede birçok ilim adamı yetişmiştir. Ünlü fizikçi Newton, Harvey ve Boyle, Halley, Watson, Dalton, Faraday, Boule gibi bilim adamları bu ülkede yetişmişlerdir. Bu da yurtdışında İngilizce eğitimi almak isteyen uluslararası öğrenciler için İngiltere’deki dil okullarını çekici kılmaktadır.

İngiltere’de eğitim almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği programlar: Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, Sınavlara Hazırlık Programı, Akademik İngilizce, Mesleki İngilizce, Üniversiteye Hazırlık Programlarıdır.

İngiltere'de Eğitim Almanın Faydaları

İngiltere'nin Kuzey ve güneyindeki tüm şehirlerinde birçok dil okulu bulunmaktadır ve bu dil okulları aynı zamanda bütçenize uygun dil eğitimleri vermektedir.

Seyahatiniz için de çok fazla para ödemezsiniz ve ülkeye yakın olması jetlag olmanızı engeller. Bizim gibi Avrupai kültüre sahip olan İngiltere'de dil okullarını seçmeniz kültürel anlamda çok fazla zorluk çekmeyeceğiniz anlamına gelir. Avrupa'da eğitim veren okulların çoğu İngiliz İngilizcesi öğretir. Eğer okulda İngilizce eğitim aldıysanız İngiltere'de aldığınız İngilizce dersleri sizler için çok daha kolay olacaktır. En önemlisi ise, burada aldığınız eğitim, ülkenize ve okulunuza döndüğünüzde oldukça işinize yarayacaktır.

İngiltere'de yurt dışı eğitimin size katacağı bir başka özellik ise tarihi geçmişidir. İngiltere tarihi açısından oldukça zengindir ve tarihi kalıntılarını oldukça iyi korumuştur. İngiltere'de gittiğiniz müzelerde bunu kendiniz tecrübe edineceksiniz. İngiltere'de yurtdışı eğitim için alacağınız öğrenci vizenizle haftada 20 saat çalışma izniniz vardır. Avrupa’nın diğer başkentleri ile olan hızlı ulaşım bağlantıları ile de ünlüdür. Böylece sadece Londra’yı keşfetmekle kalmaz, Avrupa’nın diğer şehirlerini de keşfedebilirsiniz.

Aile Yanında Konaklama

Eğitiminiz boyunca İngiliz bir ailenin yanında kalma imkânınız bulunmaktadır. Bu aynı zamanda onların kültürünü tanıma ve bol bol İngilizce pratiği yapma imkânı demektir. Aileler okullar tarafından özenle seçilmekte ve öğrencilerin güvenliği için sürekli denetlenmektedir.

Yurtta Konaklama

Yurtta konaklama yaptığınız takdirde dünyanın dört bir yanından gelen farklı milletlerden ve farklı dillerden kendi yaşıtınız öğrenciler ile aynı ortamı paylaşma, farklı kültürleri ve dilleri tanıma şansına sahip olursunuz. Yurtlar genellikle tek kişilik, çift kişilik ya da 3-4 kişilik odalar halindedir. Ortak kullanımlı banyolar genellikle 4-5 öğrencinin kullanabileceği şekildedir ve her katta mevcuttur. Bunun dışında ensuite, yani banyo ve tuvaleti odanın içerisinde bulunan yurtlar da vardır. Yurtlarda genellikle kahvaltı ve akşam yemeği seçeneği sunulur, fakat bazı yurtlardaki ortak kullanımlı mutfaklarda basit yemekleri yapabileceğiniz bir ortam sunar.

Apartta Konaklama

Apart daireler uluslararası öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklamalardan biridir. Her apartta ortalama 2 ya da 3 oda bulunmaktadır. Bu odalar tek, çift ya da üç kişiliktir. Apart daire içerisinde ortak kullanımda banyo, tuvalet, salon ve mutfak bulunur. Öğrenciler kendi yemeklerini mutfakta kendileri yaparlar.

Stüdyo Dairede Konaklama

Bu konaklama yurt ile apart karışımı bir konaklama çeşididir. Tek bir odadan oluşur, fakat odanın içerisinde aynı zamanda mutfak, banyo ve salon bulunmaktadır. Özgürlüğüne düşkün ve aynı zamanda rahatı seven öğrenciler için ideal bir konaklama çeşididir, fakat diğer seçeneklere göre fiyatları biraz daha yüksektir.

Residence Konaklamaları

Eğitim veren kuruluşun kalitesinin yanı sıra, konaklama konforuna da dikkat eden öğrencilerin tercih ettiği konaklama şeklidir. Yurtlara, apart ve stüdyo dairelere göre daha lükstür ve fiyatları daha yüksektir. Özellikle yaz döneminde kısa süre giden öğrenciler ve iş adamları bu konaklama tipini daha çok tercih etmektedirler. Tek kişilik ve çift kişilik oda konaklamaları bulunmaktadır.

Paylaşımlı Daire

Bazı okullar yukarıdaki konaklama seçeneklerine alternatif olarak, paylaşımlı daire seçeneği de sunmaktadır. Bu konaklama türünde, birkaç kişi birlikte Avustralya'ya giden öğrenciler bir apartman dairesinde konaklarlar. Bu seçenek daha çok bütçesini düşünen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

Otel Konaklama

Yukarıda söz edilen konaklamaların hiçbirini tercih etmeyen, özellikle kısa dönem öğrenciler için tavsiye edilebilecek bir seçenektir. Daha rahat bir konaklama tercih edenler, okula yakın otellerde konaklayabilirler. Amerika'daki birçok okul bu tarz durumlarda öğrencileri için otellerden özel fiyatlar alabilmektedir.

İngiltere'de Yaşam Giderleri

Dil eğitiminde ilk tercih edilen ülke olan İngiltere, öğrencilere binlerce okulun yanı sıra farklı şehirlerde eğitim imkânı da sunmaktadır. İngiltere’nin her bir köşesinde dil eğitimi alabilmek mümkündür. Öğrencilerin tercih ettikleri her eğitim şehrinin birbirinden farklı özellikleri ve dikkat çekici yanları bulunur.

Dil eğitimine giden öğrencilerin okul ve şehir seçerken en çok üzerinde durdukları nokta ise bütçedir. Bilindiği gibi birbirinden farklı özelliklere sahip şehirlerin yaşam maliyetleri de farklılık gösterir. Justabroad olarak İngiltere eğitim almak isteyen öğrencilerimiz için en çok tercih edilen eğitim şehirlerinin maliyetlerini araştırdık. İngiltere’nin en pahalı eğitim şehri olarak Londra öne çıkarken, Bournemouth ve Manchester yaşam masraflarının daha ekonomik olduğu şehirler arasında bulunuyor.

İngiltere'de Ulaşım

Sık yolculuk yapıyor ve paranızı tasarruf etmek istiyorsanız, buna imkân veren yardımcı olan birçok indirim kartı ve programı mevcuttur. İngiltere'de U kartlar sayesinde %30'a varan oranda indirim sağlayan otobüs ve tren kartları satın alabilirsiniz.

Yine bir Uluslararası Öğrenci Kimliği (SIC) ya da Uluslararası Gençlik Seyahat Kartı (IYTC) çıkartarak İngiltere ve diğer ülkelerde indirimlerden yararlanabilirsiniz. Bu kartların indirimleri moda, müzik, eğlence, lokantalar vb. yerlerde de geçerlidir.

Öğrencilere indirim uygulayan seyahat acenteleri, öğrenci nüfusunun yüksek olduğu her kent ve kasabada bulunur. Bu firmalar öğrenciler için ucuz uçuş sağlayan indirim kartları da çıkarmaktadır.

Just English'i Seviyorum!
Öğrenci Görüşleri

Sümeyye Arslan

İstanbul – Şirinevler Şubesi
Just English içerisinde iki haftadır eğitim almaktayım. Kurumun kendisinden çok memnunum. Buraya ilk geldiğimde... Devamı
Öğrenci Görüşleri

Salih Büber

Bursa – Nilüfer Şubesi
Just English Nilüfer Şubesi öğrencisiyim. Olumlu olarak hocalarım gayet kaliteli, gramer dersleri gayet kaliteli... Devamı
Öğrenci Görüşleri

Demet Yeşilkaya

İstanbul – Pendik Şubesi
Just English kurumunda elementary kurunda eğitim almaktayım. Dersimize giren öğretmenlerden memnunum... Devamı
Öğrenci Görüşleri

Mert Oltulu

İstanbul – Pendik Şubesi
3 Kurdur devam ettiğimiz Just English’ten son derece memnunuz. Özellikle yabancı hocalarımız... Devamı
Öğrenci Görüşleri

Ahmet Karaca

İstanbul – Kadıköy Şubesi
Justenglish bünyesinde yenilikçi bir eğitim anlayışıyla dil eğitimi yapılmakta ve bu beni çok etkiledi... Devamı
Öğrenci Görüşleri

Meral Karakoç

Bursa – Nilüfer Şubesi
Elementary seviyesinde Just English Nilüfer şubede eğitim aldım. Memnun kaldığım için... Devamı
Öğrenci Görüşleri

Hakan Cantürk

İstanbul – Şirinevler Şubesi
Just English upper-intermediate öğrencisiyim. Elementary’den beri bu kursta eğitim almaktayım. Bu süresinde eğitimimi... Devamı
Öğrenci Görüşleri

Dilek Demirbaş

İstanbul – Kadıköy Şubesi
3 kur boyunca aldığım eğitimden son derece memnun kaldım. Özellikle hocadan çok memnunum. Ders içerikleri... Devamı
Öğrenci Görüşleri

Mustafa Boz

İstanbul – Kadıköy Şubesi
Hocamızın özverili çabalarından memnuniyet duymaktayım. Genç olmasına rağmen bilgisi ve tecrübesiyle göz kamaştırmaktadır... Devamı
Öğrenci Görüşleri

Gökçe Akkoca

İstanbul – Şirinevler Şubesi
Merhaba 10 şubat 2014 tarihindn itibaren Just English Şirinevler şubesinden eğitim göremekteyim. Gerek eğitmenlerimiz... Devamı


Instagram Sayfamızı Takip Edin!


İstanbul / Kadıköy Şubesi
Caferağa Mahallesi Neşet Ömer Sokak No:11 Kat:2 Kadıköy/İstanbul
Kadıköy Şubesini Ara (0216) 700 10 07

ÜCRETSİZ Ön Bilgi Formu